Житомирське «сальто» у алеї слави світової гімнастики

Житомирське «сальто» у алеї слави світової гімнастики

Житомирське «сальто» у алеї слави світової гімнастики

Сьогодні, 20:58

Випускник факультету фізвиховання Житомирського державного університету гімнаст Петро Пахнюк віднедавна став не просто чемпіоном престижних змагань найвищого рівня (чемпіон Європи, призер Олімпійських ігор, чемпіон Універсіади і т.п.), але й автором одразу двох власноруч придуманих і вперше апробованих елементів у вправах на брусах.

Минулого року, під час так званого Кубка виклику, який проходив у столиці угорської гімнастики – місті Сомбатхеї, Петро Пахнюк успішно і першим серед гімнастів світу виконав вправу на брусах «сальто вперед із плечей в плечі» та «сальто вперед із плечей у вис». Із того часу всесвітня асоціація гімнастики уважно вивчала та аналізувала технічну складність елементів, що запропонував і виконав український гімнаст. 17 березня 2021 року світова конфедерація гімнастики визнала елементи вправ на брусах елементами «Пахнюк 1» і «Пахнюк 2». Вони внесені до відповідної класифікації і отримали відповідний коефіцієнт спортивної складності.

Відтепер П.В.Пахнюк, який їде 15 квітня 2021 року на черговий чемпіонат Європи у складі збірної України із гімнастики, буде єдиним діючим гімнастом у світі, ім’ям якого названо одразу два спортивних елементи вправ на брусах.

  На Житомирщині медичний заклад безпідставно сплатив понад 220 тис. грн за антиковідні товари

Додамо, що у продовж 2017-2020 років жодному із найкращих майстрів спортивної гімнастики , які виступають на змаганнях найвищого міжнародного рівня, не вдавалося вдосконалити технічні показники та впровадити нові елементи у комплексах вправ спортивної гімнастики. У цьому стосунку Петро Пахнюк має унікальні здобутки і напевно увійде до корифеїв спортивної гімнастики світу усіх часів та народів.