У Житомирі ветерани ООС опановують діджеїнг. ВІДЕО

У Житомирі ветерани ООС опановують діджеїнг. ВІДЕО

У Житомирі ветерани ООС опановують діджеїнг. ВІДЕО

Сьогодні, 09:18

Ветерани ООС у Житомирі розпочали навчання з діджеїнгу. Це безоплатні тренінги з азів компонування музичних треків між собою, які, за словами куратора проєкту Олександра Демчука, дають можливість учасникам бойових дій на Сході абстрагуватися від буденних справ та опанувати нову професію.

Вадим на позивний “Плавний” потрапив у зону ООС у 2014 році. Чоловік розповів кореспондентам Суспільного, що поки був на Донбасі, у Житомирі без нього росли троє дітей. У зоні бойових дій він пережив багато критичних моментів, і часу на хобі чи відпочинок не було. Сьогодні Вадим прийшов на третє заняття з діджеїнгу.

“Діджеїнг – це щось нове для мене, – каже Вадим Плавний. – Коли я прийшов, хлопці запитали, яка музика мені подобається, а я навіть не міг згадати, коли останній раз взагалі слухав музику серед буденної суєти. Діджеїнг мене зацікавив, це космольот якийсь”.

Олексій Сурсков є співавтором проєкту тренінгів для учасників ООС. Він працює діджеєм 10 років. Каже, щоб опанувати цю справу, потрібно бажання і любов до музики.

  Вчителька із Житомирщини потрапила у топ-50 найкращих вчителів Global Teacher Prize Ukraine 2021

“Ветерани ООС – це такі люди, як усі ми, – каже Олексій Сурсков. – Просто у них дещо інший шлях. Вони багато бачили, і вони воюють за наш спокій. Я помітив, що вони хочуть займатися діджеїнгом, що у них горять очі“.

Куратор проєкту Олександр Демчук розповів, що разом із Олексієм виношував ідею створення таких тренінгів упродовж року, а тепер з’явилася можливість їх реалізувати:

“Ветеранам АТО ми придумали таку допомогу, як музикотерапія. Ми навчаємо діджеїнгу для того, щоб відволікти їх від посттравматичного синдрому. А друга наша ідея – це перепрофілювання, це така база, яку можна отримати зараз для подальшого застосування у житті”.

Олександр Демчук каже, що курси тривають два з половиною – три місяці:

“Це 15 індивідуальних занять для кожного з учасників. Попереду ще 12. Наприкінці курсу, 22 травня, біля будинку ветеранів у “Лісовому березі” ми зробимо звітний концерт, присвячений Дню Героїв України”
.

За словами арт-терапевтки Алли Буніс, заняття музикою сприяють подоланню посттравматичного синдрому.

“Через музику ми можемо програвати певні негативні моменти, наші травми,
– зазначає Алла Буніс. – Ми можемо з підсвідомості перенести їх у поле свідомості, вже матеріалізувавши, наприклад, під час гри на музичних інструментах. Це допомагатиме навіть у подальшій роботі з психологом”.

  У Житомирі шукають шестирічну Алісу за 3000 гривень винагороди