Пенсійний вік, новий етап медреформи і пакет онлайн-послуг: що зміниться в Україні з 1 квітня

Пенсійний вік, новий етап медреформи і пакет онлайн-послуг: що зміниться в Україні з 1 квітня

Пенсійний вік, новий етап медреформи і пакет онлайн-послуг: що зміниться в Україні з 1 квітня

Сьогодні, 11:00

З квітня в Україні підвищується планка пенсійного віку для жінок, розширюється перелік безкоштовних спеціалізованих медичних послуг, а також запускають нові цифрові послуги.

НВ розповідає про головні нововведення та зміни, які чекають на українців у квітні.

Вік виходу на пенсію

З 1 квітня 2021 року в Україні вперше зрівнюється вік та правила виходу на пенсію для чоловіків і жінок. Це станеться через планове підвищення пенсійного віку для жінок.

До останнього часу українські жінки виходили на пенсію в 59 років і 6 місяців. Однак уже з квітня 2021-го ця планка збільшується до 60 років. З цього часу і чоловіки, і жінки в Україні працюватимуть щонайменше до 60 років, перш ніж отримати право вийти на пенсію.Ще з початку 2021 року в Україні діють оновлені вимоги до страхового стажу. Його мінімальна тривалість зараз складає 28 років. Йдеться про той період роботи, коли із заробітної плати працівника виплачувалися відрахування до Пенсійного фонду.

  Перед смертью позвонил товарищу: на Житомирщине мужчина застрелил девушку и покончил с собой. ФОТО. ВИДЕО.

У 2021 році вимоги до стажу такі:

щоб вийти на пенсію в 60 років — від 28 років трудового стажу;

щоб вийти на пенсію в 63 роки — від 18 до 28 років стажу;

щоб вийти на пенсію в 65 років — від 15 до 18 років стажу.

Вимоги для виходу на пенсію в 60 років в Україні підвищуються поетапно. У 2020-му це було 27 років офіційного працевлаштування, а в 2028-му ця межа збільшиться до 35 років.Якщо ж людині вже виповнилося 60 років, а офіційного трудового стажу для виходу на пенсію недостатньо, його можна докупити — зараз це близько 31 680 грн за один рік.