У Житомирі торгівля штучними квітами під забороною, продають живі. ВІДЕО

У Житомирі торгівля штучними квітами під забороною, продають живі. ВІДЕО

У Житомирі торгівля штучними квітами під забороною, продають живі. ВІДЕО

Сьогодні, 10:10

1 квітня у Житомирі запрацювали торговельні майданчики, де продають ритуальні товари. Цього року міська влада дозволила торгувати на них лише живими квітами.

Святослав Діадорович продає живі квіти на вулиці Небесної Сотні. Чоловік розповідає, що в перший день торгівлі небагато людей купують живі квіти, щоб висаджувати їх на кладовищі. Більшу кількість покупців він очікує через тиждень, – йдеться в сюжеті Суспільного.

“На кладовище беруть переважно віолу, чорнобривці і маргаритку, – каже Святослав Діадорович. – Ось буде Великдень західного обряду, вже погода дозволяє, і люди будуть висаджувати. Потім прийде Великдень православний, і квіти також користуватимуться попитом. Нині беруть висаджувати живі квіти, бо цей пластик всім набрид“.

Незважаючи на заборону, на Житньому ринку продають і штучні квіти. Продавчиня Людмила каже, що про заборону знає, але вимушена продати товар, який закупила ще минулого року:

“Почався локдаун, а в нас цей товар залишився. Нам же ж треба його збути, бо ми ж гроші вклали. Це не пальто, не спідниця, що ми можемо потім продати. Це – сезонний товар. Якби цього року нам дали його допродати, то почнемо від цього відходити”.

  У Житомирі - карантин, але не за будинком правосуддя. ФОТО

Такої ж думки і продавчиня Олена:

“Не дозволяють, але я мушу торгувати. Цим займаюся вже 20 років. Я не можу за інше заплатити, продаю 2 вінка чи один за тиждень”.

Покупчиня Регіна зазначає, що їй більше подобаються штучні квіти:

“В будь-яку пору року, коли приходиш на кладовище, то є гарна картинка. А коли купую живі квіти, то вони день-два стоять і в’януть“.

З 1 квітня у Житомирі визначили близько 10 торговельних майданчиків для реалізації товарів ритуального призначення. Таке рішення 3 березня ухвалив виконавчий комітет міської ради. Представник міської інспекції з благоустрою Олександр Курглий наголошує, що торгівля штучними квітами заборонена:

“З метою задоволення потреб мешканців міста товарами ритуального призначення визначили місця, де будемо здійснювати торгівлю. Однією з вимог є заборона торгувати на цих майданчиках штучними квітами. Це контролюватимуть наші працівники, щоб не допускати продажу штучних квітів. Загалом по місту це питання контролюватиме, відповідно до повноважень, муніципальна інспекція та поліція”.

За словами заступниці директора спецкомбінату Людмили Бондарчук, цього року на кладовищах Житомира на кожній другій могилі є штучні квіти. Але з 2020 року все більше людей несуть на могили живі квіти.

  На Житомирщині нелегально збували вогнепальну зброю, боєприпаси та вибухівку. ФОТО

“Молоде покоління розуміє, що треба живі квіти, – каже Людмила Бондарчук, – а старше покоління на похорони та відвідування могил несе штучні квіти та вінки штучні. Міська рада випустила листівки, в яких просить житомирян не приносити штучні квіти. Ми також звертаємося з таким же проханням до громадян. Щотижня по декілька машин сміття вивозиться з кожного кладовища, а протягом року його обсяг складає понад 16 тисяч кубів”.