Зеленський наказав прискорити вакцинацію від COVID

Зеленський наказав прискорити вакцинацію від COVID

Зеленський наказав прискорити вакцинацію від COVID

Сьогодні, 08:26

Кабмін протягом тижня повинен забезпечити розробку та затвердження плану, кінцевою метою якого є охоплення вакцинацією більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року.

Президент Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 квітня Про Національний план вакцинопрофілактики COVID-19 до кінця 2021 року. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Офісу президента 4 квітня.

Кабмін протягом тижня повинен забезпечити розробку та затвердження Національного плану вакцинації проти коронавірусної інфекції з урахуванням найкращого міжнародного досвіду, наказує рішення РНБО.

Зокрема:

– встановити мінімальну кількість щеплень на місяць
– визначити джерела і терміни поставки вакцин для профілактики коронавірусної хвороби
– призначити осіб, відповідальних за реалізацію плану

Кінцевою метою плану називається охоплення вакцинацією більшості дорослого населення України не пізніше грудня 2021 року для формування колективного імунітету.

Жорсткий локдаун в Україні: в яких містах ввели

Також уряд повинен активізувати переговори з виробниками вакцин і зайнятися залученням міжнародної технічної допомоги для реалізації кампанії щодо вакцинації в Україні.

  У Житомирській області з'явилось більше 600 нових хворих на Covid за добу та 11 людей померли

Міністерство охорони здоров’я має:

– вжити невідкладних заходів щодо поставок в Україну в максимально стислі терміни необхідної кількості вакцин
– забезпечити доступ населення до вакцинації
– забезпечити проведення ефективної інформаційно-роз’яснювальної роботи з вакцинації

Рішення також передбачає, що МЗС має вжити невідкладних заходів, спрямованих на підвищення ефективності співпраці з іноземними державами і міжнародними організаціями щодо постачання в Україну вакцин проти COVID-19.

Зазначимо, що за минулі 24 години в Україні COVID-вакцину отримали 3 919 осіб. Всього з початку вакцинної кампанії провакциновано 290 566 громадян.