Чому COVID-19 протікає важче у літніх людей?

Чому COVID-19 протікає важче у літніх людей?

Чому COVID-19 протікає важче у літніх людей?

Сьогодні, 16:49

Вчені стверджують, що у літніх людей підвищений рівень антитіл IgG та IgA до сезонних коронавірусів, тому імунітет не вважає SARS-Cov-2 небезпечним.

Австралійські дослідники знайшли причину важкого захворювання на COVID-19 у літніх людей. Результати роботи представлені в науковому журналі Nature.

Вчені припускають, що імунна система людей старшого віку може не розпізнавати коронавірус, як небезпечний, а вважати його звичайним сезонним вірусом.

Експерти стверджують, що існує чотири види коронавірусної інфекції, які постійно мігрують. Людина протягом усього свого життя може захворіти ними від трьох до сімнадцяти разів. Тобто, з віком збільшується ймовірність того, що людина перехворіла на все більшу кількість коронавірусів.

У ході дослідження вчені порівняли рівень антитіл щодо сезонних коронавірусів і SARS-Cov-2 у крові 89 здорових дітей, 98 дорослих, 57 людей старшого віку і 50 хворих COVID-19.

Виявилося, що у людей похилого віку і дітей різний рівень імунних клітин. Зокрема, у літніх людей був підвищений рівень антитіл IgG та IgA до сезонних коронавірусів.

  Сьогодні день народження святкує народний депутат України Юрій Павленко

Саме ці клітини імунної пам’яті, як вважають автори дослідження, сприяють провокуванню спотвореної імунної відповіді до SARS-Cov-2.

У той же час, вони є недостатньо ефективними для боротьби з вірусом. Разом з цим, імунна система дітей миттєво розпізнає коронавірус як небезпеку і починає боротися з антигенами SARS-CoV-2.