Житомирський еколог Микола Москальчук: “Коронавірус є наслідком поганої екологічної ситуації”

Житомирський еколог Микола Москальчук: "Коронавірус є наслідком поганої екологічної ситуації"

Житомирський еколог Микола Москальчук: “Коронавірус є наслідком поганої екологічної ситуації”

Сьогодні, 08:54

Шановий у Житомирі еколог Микола Іванович Москальчук у коментарі для сайту Zhitomir-Online розповів про екологічну ситуацію в Житомирі та вплив поганого довкілля на здоров’я людини.

“Ситуація у Житомирі така сама, як і по всій Україні – катастрофа. Й це не тільки зелені насадження, це й екологічна мережа, водні ресурси”, – зазначив Микола Москальчук.

Житомирський еколог зауважив, що багато хто помилково використовує словосполучення “погана екологія”.

“Екологія не може бути поганою, багато хто плутає й каже: “погана екологія”. Екологія – це наука, ідеологія виживання людства. Не екологія погана, а людська діяльність”, – додає Микола Іванович.

Також еколог заявляє, що пандемія коронавірусу є прямим наслідком поганої екологічної ситуації у світі.

“Екологічна ситуація впливає на здоров’я людини на 100%, звідси й проблема коронавірусу. Яке довкілля – таке й здоров’я, для імунної системи важливі якість їжі, повітря, води”, – зазначив Микола Москальчук.

  Житомиряни с 1 січня не зможуть сплачувати смартфоном проїзд у громадському транспорті

Якщо раніше люди жили у чистому навколишньому середовищі, то сьогодні через технологічний прогрес люди вимушені пристосовуватися до жахливих екологічних умов. Саме через це імунна система людини стала вразливою до коронавірусу.

“Мільйони років було інше природнє середовище: повітря чистим було, вода чиста, їжа чиста, активний фізичний спосіб життя. А тепер що в Житомирі? З вікна дихати нема чим. А де ж зелені насадження, їх вирубали. Від цього страждає імунна система, звідси й коронавірус. Він ж не вчора появився, він був”, – заявляє еколог.

Микола Москальчук скаржиться, що питання екологічної ситуації не хвилює ані простих житомирян, ані людей, які мають відношення до екології як науки.

“Люди елементарних речей не знають про екологію Житомира. Ви чули, щоб хтось про це говорив та писав? Скільки докторів наук, кандидатів, екологів, громадських діячів – й хоч один підіймав проблему?”, – зазначив Микола Іванович.

Микола Москальчук вже 8 років активно займається розвитком екологічної обізнаності серед житомирян, часто звертається до органів державної влади, але ніяких кроків зі сторони держави не бачить.

  На Житомирщині чоловік загинув на виробництві: впала гранітна плита

“Ми наполягли, щоб програму навколишнього природного середовища прийняли. Написали ось, на сесії ухвалили, ну й що? Хто її виконує? Законодавство є з 90-их років, але чомусь його ніхто не виконує”, – каже відомий житомирський еколог Микола Москальчук.

Житомирський еколог Микола Москальчук: "Коронавірус є наслідком поганої екологічної ситуації"
Джерело статті: Житомир-Онлайн