У Житомирі підприємці поки не можуть отримати ухвалення на літні майданчики біля кафе та ресторанів

У Житомирі підприємці поки не можуть отримати ухвалення на літні майданчики біля кафе та ресторанів

У Житомирі підприємці поки не можуть отримати ухвалення на літні майданчики біля кафе та ресторанів

Сьогодні, 11:08

З 15 квітня у Житомирі буде дозволена робота літніх майданчиків біля кав’ярень та ресторанів. Департамент містобудування та земельних відносин отримав вже близько 40 заяв з ескізами, але жодний ще не був ухвалений.

Основна причина відмов в ухваленні ескізів – це відсутність озеленення.

«Кожен літній майданчик отримав рекомендацію та зауваження. Ми розуміємо, що 99% підприємців – це ті, які вже з року в рік продовжують свою документацію. Тому перше зауваження – це занедбані меблі у жахливому стані, це меблі, які давно не оновлювались. Ми попросили до ескізу додати існуючий стан меблів, в якому вони стані. Друге – це брендовані меблі. Меблі не повинні відвертати увагу від атмосфери закладу, тобто давайте від цього відходити й ніяких рекламних брендованих меблів. Третє зауваження – це благоустрій території. Є літні майданчики, які розташовані на території, де пошкоджена плитка або відсутня, тому ми попросили до ескізних намірів ми додати стан існуючої території майданчику. Стосовно зауваження щодо озеленення, передивившись ескізні наміри, «є де-юре, а є де-факто». Коли документація показує, що озеленення має бути, а по факту ми бачимо, що дуже маленький відсоток, де є озеленення території. Стосовно кольорів ми розуміємо, що у кожному літньому майданчику є свій стиль, тому ми йдемо на зустріч,роздивляємося. Настільки індивідуальний літні майданчики, тому говорити про єдиний архетип, єдину концепцію неможливо», – зазначила головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.

  Прокуратура Житомирщини скерувала до суду обвинувальний акт стосовно керівника митниці, якому інкримінують розтрату понад 732 тис грн бюджетних коштів

Житомирська міська рада звернулася до підприємців, щоб ті привели у належний стан фасади будинків на Михайлівській та пофарбували їх у єдиний колір. Йдеться не тільки про перший поверх, де розміщені кафе та ресторани, а всю будівлю.

«Якщо говорити конкретно про Михайлівську, адже це показова наша вулиця, то говориться про те, що, наприклад, кафе є знизу, а зверху все гарне, поки не підіймаємо голову. Розуміння є, багато підприємців, які розуміють і починають щось робити зараз. Не буду відкривати всі карти, але працюємо над цим», – додала головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн.

Під час засідання виконавчого комітету підприємці остаточно отримають дозвіл на розміщення літніх майданчиків.