Житомирський скульптор зліпив з глини погруддя Миколи Леонтовича. ВІДЕО

Житомирський скульптор зліпив з глини погруддя Миколи Леонтовича. ВІДЕО

Житомирський скульптор зліпив з глини погруддя Миколи Леонтовича. ВІДЕО

Сьогодні, 09:04

У Житомирі скульптор Василь Фещенко зробив із глини погруддя українського композитора, автора “Щедрика” Миколи Леонтовича. Митець сподівається, що бюст буде стояти в музеї або прикрасить одну з вулиць міста.

Про це Суспільному розповів сам Василь Фещенко.

Перед початком ліпнини чоловік слухає музику композитора. Погруддя Миколи Леонтовича скульптор планував зробити давно, бо вважає автора “Щедрика” однією з найвидатніших постатей української нації.

“Такі люди, я не побоюсь цього слова – стовпи нації. Мені давно хотілося зробити його портрет. І я почав ліпити. Десь на 4 день, як я почав – було сто років, як його вбили”, – каже Василь Фещенко.

В момент, коли скульптор починав працювати, йому здавалося, що глину до рук він бере вперше в житті.

“Коли я починаю працювати, то приходить таке враження, що я перший раз в житті беру глину. Коли ліпиш, то відчуваєш, що тут треба трошки додати, там трошки зняти. Я форму відчуваю пучками пальців”, – каже митець.

  Патрульні попереджають про перекриття майдану Соборного в Житомирі

Погруддя Леонтовича Василь Фещенко робить не на замовлення, але говорить, що сподівається його згодом побачити не лише в майстерні.

“Може трапитися так, що здійсниться моя мрія. Може він буде стояти на повітрі, як пам’ятник, його можна також перевести у мармур. Незалежно від потреб суспільства, я знаю, якщо погруддя буде зроблене, то пригодиться”, – розповів скульптор.