Пам’ятники Юрію Гагаріну на Житомирщині. ФОТО

Пам'ятники Юрію Гагаріну на Житомирщині. ФОТО

Пам’ятники Юрію Гагаріну на Житомирщині. ФОТО

Сьогодні, 10:14

Березень назавжди для нас пов’язаний з ім’ям людини, якій судилося здійснити одвічну мрію людства про політ у космос – Юрія Олексійовича Гагаріна. Народився майбутній космонавт 9 березня 1934 р., а 27 березня 1968 р. він здійснив свій останній політ у вічність.

Ця світла людина і сьогодні, через багато років після героїчного подвигу, залишається взірцем і натхненням для багатьох людей в світі, і в нашій країні зокрема. Пам’ять про Юрія Гагаріна збережена у назвах вулиць та парків, донині в Україні існує 49 пам’ятників першому космонавту планети. Мабуть, мало хто знає, що і в Житомирі є пам’ятник Юрію Гагаріну і знаходиться він у дворі Житомирського обласного центру зайнятості. З’явився він тут у 2006 році за ініціативи Ігоря Григоровича Іщенка, який очолювал центр в той час. Він знайшов пам’ятник покинутим без догляду на задвірках однієї з установ і вирішив врятувати, дати повноцінне, відкрите для громадськості життя. Досвідчені фахівці одразу провели символічні паралелі: Житомирська служба зайнятості є першопрохідцем у державі з втілення пілотних проектів і нових технологій обслуговування, а Гагарін – першопроходець Космосу. Відтоді щорічно у Всесвітній день авіації і космонавтики на території Житомирського обласного центру зайнятості стає багатолюдно: сюди приходять, щоб вшанувати пам’ять першого підкорювача космічних трас. Коли громадськість дізналася про цей, єдиний у Житомирі, пам’ятник першому космонавту, виникло бажання знайти для нього більш відкрите, людне і вільне для доступу місце. «Про це не може бути й мови, він – наш!», – такою була відповідь працівників закладу. Пам’ятник дбайливо доглядають, навесні і влітку він потопає у зелені і квітах. Це свідчення того, справжні герої і непересічні особистості залишаються в серцях людей назавжди. Це хвала тим, хто знаходить, відновлює і зберігає історичну пам’ять, а не руйнує її.

  5 вересня у Житомирі відбудеться великий арт-фестиваль

Відомо, що на Житомирщині є ще один пам’ятник Юрію Гагаріну. Знаходиться він у селі Смолдирів Баранівського району. Спочатку, у 1990 році, його встановили біля сільського клубу, але через три роки, до Дня Перемоги, перенесли до адмінбудинку колгоспу ім. Ю.О. Гагаріна і встановили на місці знесеного пам’ятника Леніну. Змінилися часи, змінилося життя, вже немає колгоспу, а мешканці Смолдиріва й досі бережуть пам’ять про першого космонавта. Сподіваємося, що так буде завжди.

Пам'ятники Юрію Гагаріну на Житомирщині. ФОТО

Пам'ятники Юрію Гагаріну на Житомирщині. ФОТО

Пам'ятники Юрію Гагаріну на Житомирщині. ФОТО

Пам'ятники Юрію Гагаріну на Житомирщині. ФОТО

Автор статті: Наталія Колесник – науковий співробітник Національного музею космонавтики ім. С. П. Корольова