Депутати Житомирщини планують звернутися до львівських колег та мерії через несанкціонований вивіз сміття

Депутати Житомирщини планують звернутися до львівських колег та мерії через несанкціонований вивіз сміття

Депутати Житомирщини планують звернутися до львівських колег та мерії через несанкціонований вивіз сміття

Сьогодні, 11:17

Депутати Житомирської обласної ради вирішили звернутися до керівників Львівщини щодо постійно вивезення сміття на територію нашого регіону.

Проєкт рішення “Про звернення депутатів обласної ради до Львівської міської ради, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації щодо запобігання ситуації з вивезення та несанкціонованого самовільного розміщення твердих побутових та інших відходів на території Житомирської області” 12 квітня був опублікований на сайті облради.

“Керуючись Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи рекомендації постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів від , обласна рада ВИРІШИЛА: Схвалити текст звернення депутатів обласної ради до Львівської міської ради, Львівської обласної ради, Львівської обласної державної адміністрації щодо запобігання ситуації з вивезення та несанкціонованого самовільного розміщення твердих побутових та інших відходів на території Житомирської області (додається)”, – йдеться в проєкті.


ЗВЕРНЕННЯ
депутатів обласної ради щодо
запобігання ситуації з вивезення та несанкціонованого самовільного розміщення твердих побутових та інших відходів на території
Житомирської області

Ми, депутати Житомирської обласної ради, стурбовані ситуацією, яка склалася у Житомирській області щодо несанкціонованого і самовільного розміщення твердих побутових та інших відходів (у тому числі медичних) в непередбачених на те місцях, що носить системний характер та має Львівське походження.

  У Житомирі вручили барельєфи "Ікона пам'яті загиблим за незалежність України". ФОТО

Так, 20-21 березня 2021 року жителями села Будичани Житомирського району (колишній Чуднівський район) Житомирської області на території непрацюючого цегляного заводу було виявлено стихійне звалище побутових та інших відходів. При візуальному огляді серед сміття також було знайдено і медичні відходи – одноразові халати, маски, рукавички, а також упаковки від таблеток та медичних препаратів. Серед іншого сміття знаходилися квитанції з міста Львова.

На місце події представниками органів місцевого самоврядування були викликані представники поліції та Державної екологічної інспекції Поліського округу. Під час відпрацювання першочергових заходів було встановлено несанкціоноване і самовільне розміщення твердих побутових та інших відходів (у тому числі медичних, які утилізуються за окремим порядком) у непередбаченому місці.

Дана подія набирає значного резонансу і тим, що медичне сміття, яке було виявлено, – специфічне при застосуванні для лікування хворих на COVID-19. Виявлені відходи, в тому числі і медичні, розміщені у водоохоронній зоні річки Будичина, що є притокою річки Тетерів, який в свою чергу формує водосховище для відбору питної води в місто Житомир.

  За деякими адресами у Житомирі не буде води

Жителі села Будичани почали „бити на сполох”, тому дана подія не залишилась поза увагою. Так, даний факт уже висвітлений усіма місцевими та обласними інтернет-виданнями, справа доходить і до загальнодержавних інформаційних засобів.

Громадськістю, активістами та окремими депутатами надіслані відповідні звернення в Житомирську обласну прокуратуру, Головне управління Національної поліції України в Житомирській області, Державну екологічну інспекцію Поліського округу з приводу даного факту та з метою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності. Також надіслано звернення у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Міністерство охорони здоров’я України та Державну екологічну інспекцію України для проведення перевірки закладами охорони здоров’я міста Львова на предмет дотримання законодавства щодо поводження з медичними відходами та перевірки суб’єктів господарювання стосовно дотримання вимог ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами.

Зважаючи на ситуацію, яка склалася в країні з захворюваністю на COVID-19, епідеміологічна та екологічна безпека в даний час перебуває на першому місці. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування мають виступити лідерами, які будуть активно сприяти становленню моральних та духовних цінностей, об’єднувати суспільство та не допускатимуть погіршення міжрегіональних відносин.

  Сергій Форест: "Ми на порозі буржуазної революції!"

Враховуючи вищезазначене, звертаємося з проханням вирішити дану ситуацію, провести перевірки комунальних закладів охорони здоров’я Львівської міської ради та комунальних закладів охорони здоров’я Львівської обласної ради, що безпосередньо знаходяться у місті Львові, на предмет наявності договорів з суб’єктами господарювання, які мають відповідні ліцензії на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними (медичними) відходами. Окрім того, просимо перевірити наявність ліцензій на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними (медичними) відходами у суб’єктів господарської діяльності, з якими укладені договори комунальних закладів охорони здоров’я щодо утилізації медичних відходів.

Окремо просимо перевірити дотримання законодавства в комунальних закладах охорони здоров’я міста Львова на предмет належного поводження та зберігання медичних відходів до моменту передачі їх суб’єктами господарювання, що мають відповідні ліцензії на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними (медичними) відходами.

Звернення прийнято на четвертій сесії обласної ради VIIІ скликання квітня 2021 року.

За дорученням депутатів обласної ради