13 квітня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, що сьогодні не можна робити

13 квітня 2021 - яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, що сьогодні не можна робити

13 квітня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, що сьогодні не можна робити

Сьогодні, 07:36

13 квітня – 103-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 262 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 31 березня Юліанського календаря.

Яке свято 13 квітня 2021:

Цього дня у світі відзначаються День народження тролейбуса, Всесвітній день рок-н-ролу, Міжнародний день подяки рослинам, Міжнародний день функціонального неврологічного розладу.

У Таїланді – Тайський Новий Рік «Сонгкран», в Індії – Свято врожаю і Нового року «Вайсакхі», Васанта Наваратрі, у Польщі – День пам’яті жертв Катині, в Еквадорі – День учителя, у США – День Томаса Джефферсона, День подяки за стажування та співпрацю, День персикового кобблера, День доброти до юристів, День настільної гри «Скреббл», День планування обіду, на Маврикії, в Індії – Телузький Новий Рік «Угаді», в М’янмі – Водний фестиваль «Тінджан», у Словаччині – День несправедливо переслідуваних.

Пам’ятні дати 13 квітня, річниці та події:

  Першим заступником голови Житомирської ОДА обрано Наталію Остапченко. ФОТО

У 1598 році відбулося підписання французьким королем Генріхом IV Нантського едикту. По суті це – надання свободи віросповідання французьким гугенотам. Таким чином, завершилися релігійні війни у Франції.

У 1829 році англійським парламентом був прийнятий Акт про емансипацію, який надав свободу віросповідання католикам.

13 квітня 1895 року під час розкопок давньоримських Помпей – місто було поховане під багатометровим шаром попелу і пемзи в результаті виверження вулкана Везувій у 79 році н.е. – знайшли скелет, з легкої руки когось прозваний «античним скупим лицарем». Більш влучного прізвиська годі було й придумати: скелет знайшли лежачим серед гори скарбів. Вони були таємно продані французьким Ротшильдам. Але, як це часто буває, хтось із ділків, які нагрівали руки на угоді, проговорився. У підсумку розгорівся скандал, але італійська влада була вже безсила повернути собі цінності. Всі скарби опинилися у Луврі.

У 1923 році відбулося урочисте відкриття в Лондоні стадіону «Вемблі».

У 1925 році відбулося відкриття першої в світі регулярної вантажної авіалінії Детройт – Чикаго (США). Організатор – Генрі Форд. Літаки перевозили комплектацію для його автомобільних заводів.

  На житомирському стадіоні "Полісся" усувають недоліки, на які вказали в УАФ

У 1928 році в Києві пройшла прем’єра фільму Олександра Довженка «Звенигора».

У 1943 році був урочисто відкритий у Вашингтоні Меморіал Томасу Джефферсону – третьому президенту США, «батькові-засновникові» Сполучених Штатів Америки.

У 1954 році Володимир Петров, радянський дипломат у Канберрі, отримав політичний притулок в Австралії.

У 1962 році відбувся перший виступ «The Beatles» у «Star Club».

У 1970 році сталася аварія в космосі – вибух кисневого балона на «Аполлоні-13».

Яке сьогодні церковне свято:

Православна церква 13 квітня вшановує пам’ять святого мученика Іпатія, єпископа Гангрського. Інші назви свята – «Іпатій», «Переддень прольоту», «Огнище». Сьогодні добре було би прибрати в будинку, вимити підлогу водою, розведеною з освяченою. Так можна вигнати всю нечисть.

Що сьогодні не можна робити:

Не можна поминати біса, інакше він може увійти не лише в будинок, але й у ваше тіло. Небажано шити та в’язати – все одно домовик усі нитки заплутає.