Банки будуть автоматично списувати з карт українців заборгованість: що відомо

Банки будуть автоматично списувати з карт українців заборгованість: що відомо

Банки будуть автоматично списувати з карт українців заборгованість: що відомо

Сьогодні, 10:23

В Україні фінансові установи отримали право автоматично списувати борги українців на вимогу державних і приватних виконавців. У списку вже 7 банків, у тому числі Монобанк і ПриватБанк.

За які заборгованості банки можуть автоматично списати гроші з картки і які банки вже беруть участь у програмі – читайте в нашому матеріалі нижче.

За що можуть списати заборгованість

Міністерство юстиції в березні 2021 року видало наказ, згідно з яким з рахунків українців будуть автоматично списувати заборгованості. Раніше державні та приватні виконавці мали право примусово стягувати тільки заборгованості по аліментах, а в інших випадках рахунки просто блокувалися. І для стягнення боргу потрібен був спеціальний паперовий запит.

Тепер гроші можуть списати буквально за кілька хвилин у громадян, які є в Єдиному реєстрі боржників. На цей момент там перебувають дані про 5,5 млн гривень боргів. Це – заборгованості за комунальні послуги, штрафи за порушення ПДР або несплату аліментів.

  Компания Moderna заявила о необходимости третьей дозы вакцины

Які банки беруть участь у списанні боргів

За даними “Опендатабот” у списку вже 7 українських банків і з часом ця кількість буде збільшуватися. 11 банків вже знаходяться на стадії консультацій і попередніх налаштувань для тестування. Найближчим часом до нової системи під’єднають 63 українських банки з 73.

Зараз в програмі беруть участь такі банки:

ПриватБанк

Універсал Банк – Монобанк

ТАСкомбанк

ОКСІ Банк

Банк ВОСТОК

Індустріалбанк

ПроКредитБанк