Зеленський назвав умови досягнення миру на Донбасі

Зеленський назвав умови досягнення миру на Донбасі

Зеленський назвав умови досягнення миру на Донбасі

Сьогодні, 15:31

Зеленський говорить, що став набагато жорсткішим після спроб припинити війну, яка забрала вже близько 14 тисяч життів.

Щоб досягти миру на Донбасі, необхідно виконати три умови, але головне, щоб їх виконала і Росія. Про це заявив президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю La Repubblica, переклад якого опублікували на сайті президента в п’ятницю, 16 квітня.

“Ми готові до будь-яких варіантів розвитку подій – враховуйте, що війна проти нас триває з 2014 року. І це – жорстока війна із застосуванням безпілотників, артилерії, бронетехніки, мін… З початку моєї роботи на посаді президента ми робили все, що можливо, для активізації переговорів і пошуку мирного рішення. Ми завжди готові повернутися до змістовної дипломатичної бесіди, закликаємо Росію до цього ж”, – сказав Зеленський.

За його словами, “першочерговим захистом є недопущення розширення агресії, тому Україна потребує максимально дієвої підтримки”.

Також Зеленський нагадав, що тільки за останні три місяці Україна втратила близько 30 військових, продовжує гинути і мирне населення.

  ПОСМІХНІТЬСЯ!

“На східному кордоні і в Криму Росія розмістила близько 80 тис. військових, до яких слід додати ще 30 тис. проросійських бойовиків і офіційних військових РФ на Донбасі. Точно не в інтересах Європи, щоб такий військовий потенціал могли використовувати за прямим призначенням, як цього захоче Москва. Розширення війни може принести тільки нові страждання і проблеми всім, і ніхто не отримає від того користі”, – додав Зеленський.

Президент також зазначив, що став набагато жорсткішим після спроб припинити війну, яка забрала вже близько 14 тисяч життів.

“Але це від впевненості: можна встановити мир, можна повернути нормальне демократичне життя, можна не допустити погіршення ситуації в нашому регіоні і розширення війни. Що для цього потрібно? Реалістичність позицій, справедливість на переговорах і готовність виконувати ті зобов’язання, які беруться сторонами. Україна пропонує саме такий підхід. Головне, щоб Росія робила те ж”, – підсумував Зеленський.