На Житомирщині зробили перші щеплення китайською вакциною CoronaVac. ВІДЕО

На Житомирщині зробили перші щеплення китайською вакциною CoronaVac. ВІДЕО

На Житомирщині зробили перші щеплення китайською вакциною CoronaVac. ВІДЕО

Сьогодні, 11:11

15 квітня у Житомирському районі зробили перші щеплення вакциною китайського походження CoronaVac. Літніх людей та маломобільні групи населення вакцинували на дому.

Про це Суспільному розповів начальник відділу обласного департаменту охорони здоров’я Сергій Березовський. За його словами, китайську вакцину CoronaVac область отримала 13 квітня.

Нам надійшло 5320 доз цієї вакцини, – говорить Березовський. – Підрахунок людей, які хочуть вакцинуватися, був підведений раніше. Ми зібрали бажаючих з маломобільних груп населення та працівників освіти, які будуть брати участь у проведенні ЗНО. У Житомирі та Житомирському районі є 1080 бажаючих. Вчора ми розподілили вакцину між лікувальними закладами, які будуть займатися вакцинацією”.

Вакцинують людей в межах області вісім мобільних бригад. У Житомирі діє дві такі бригади. В одній із них лікаркою працює Тетяна Кальчук. За словами жінки, їхня група складається з двох медсестер та лікарки.

Згідно зі сформованими списками людей, бригади приїжджають до них додому та роблять щеплення.

  Володимир Федоренко - голова нової Житомирської обласної ради

“З сьогоднішнього дня ми почали робити перші щеплення людей літнього віку і з маломобільних груп населення на дому. Це той тип населення, який обмежений в пересуванні, бо це й лежачі люди, які не можуть звернутися до медзакладу”, – розповіла Тетяна Кальчук.

Через 28 днів після щеплення має бути проведена ревакцинація тією ж вакциною, тобто щепитися потрібно повторно.

Першим жителем області, якого щепили від коронавірусу вакциною CoronaVac, був 66-річний житомирянин Анатолій Крівошеєв. Його два тижні тому на щеплення записав син.

Син подавав заявку сімейному лікарю. Сьогодні мені зателефонувала лікарка, сказала, що до мене їдуть з вакциною. Запитала, чи я погоджуюся? Я погодився, жити ж усім хочеться”.