16 квітня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

16 квітня 2021 - яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

16 квітня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Сьогодні, 07:18

16 квітня – 106-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 259 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 3 квітня Юліанського календаря.

Яке свято 16 квітня 2021:

Цього дня у світі відзначаються день Чарлі Чапліна, Всесвітній день «крапки з комою», Всесвітній день голосу, День «Врятуйте слона».

Вербна неділя 2021: коли святкуємо, звичаї та прикмети дняВ Італії – День італійського еспресо, у США – День грибів, День орхідеї, День піжами на роботі, День бібліотекаря, День прийняття рішень у системі охорони здоров’я, День очищення вашої аптечки, День яєць «Бенедикт», День рахівників, День соціальної мережі «Foursquare», у Данії – День народження королеви, у Вірменії – День працівника поліції, в Угорщині – День пам’яті жертв Голокосту, в Алжирі – День знань і науки, у Болгарії – День першої Конституції (День юриста).

Пам’ятні дати 16 квітня, річниці та події:

У 1618 році Вільям Гарвей, відомий англійський вчений і лікар, організував публічну лекцію в Лондоні. Тоді він уперше виклав своє бачення систем кровообігу в організмі людини, а також інших теплокровних тварин. Після цього виступу десятьма роками пізніше, у 1628 році, Гарвей опублікував «анатомічне дослідження про рух серця і крові у тварин». Ця праця стала класичною. Він перекреслив наявні до цього уявлення про кровообіг, що базуються на поглядах античного корифея медицини Клавдія Галена.

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

У 1705 році англійська королева Анна висвятила найбільшого вченого Ісаака Ньютона в лицарі.

У 1863 році у Франції було спущено на воду «Plongeur» («Пірнальник») – найбільший підводний човен XIX століття.

У 1871 році Берлін був проголошений столицею Німеччини.

У 1887 році в Канаді між озерами Ері і Онтаріо був відкритий для навігації канал Велланд.

У 1889 році в Одесі був відкритий пам’ятник Пушкіну.

У 1912 році американка Гаррієт Куімбі стала першою жінкою, що перелетіла через Ла-Манш на літаку.

У 1913 році стартували перегони на Кубок морської авіації Жака Шнейдера.

У 1943 році Альберт Хофманн – швейцарський хімік і літератор – відкрив психотропні властивості ЛСД. Його називають «батьком» цієї речовини. Першовідкриття ЛСД відбулося після випадкової абсорбції речовини через кінчик пальця. Три дні потому, 19 квітня (день, відомий як День велосипеда, після його поїздки додому під впливом ЛСД), він свідомо прийняв 250 мікрограмів (0,00025 грама) ЛСД і відчув більш інтенсивний ефект. Потім була проведена серія експериментів за участю самого Хофманна та його колег. Перші записи про ці досліди були зроблені 22 квітня того ж року. Хофманн називав ЛСД «ліками для душі» й був засмучений загальносвітовою його забороною, що призвела до того, що ЛСД пішов у підпільні кола. Хофманн є автором понад 100 наукових робіт і співавтором декількох книг, включаючи його книгу «ЛСД – моя важка дитина», що є частково автобіографією й містить опис відомої велосипедної подорожі. У свій столітній ювілей 11 січня 2006 року він став центральною фігурою Міжнародного симпозіуму, присвяченого ЛСД. Помер від серцевого нападу в своєму будинку у Бурзі під Базелем 29 квітня 2008 року, у віці 102 років.

  Завершується тендер на закупівлю санітарного авто для Березівського психоневрологічного інтернату

У 1964 році американська льотчиця Джеральдіна Мок приземлилася в Західній Німеччині, ставши першою жінкою, яка здійснила політ навколо земної кулі.

У 1966 році вперше в Ізраїлі почала продаватися «Кока-Кола».

У 2003 році японська телефонна корпорація NTT оголосила про намір ліквідувати впродовж року майже 100 тисяч телефонів-автоматів, встановлених у громадських місцях. Причиною такого кроку стало стрімке поширення в країні мобільного зв’язку.

Яке сьогодні церковне свято:

Православна церква 16 квітня вшановує пам’ять святого Микити Сповідника. Інші назви свята – «Микита Льодолам», «День Водяного», «Свято рибалок». Вважалося, що цього дня прокидається від зимової сплячки водяний.

Що сьогодні не можна робити:

Не рекомендується підходити близько до води. Також не заглядайтеся на воду й не надто шуміть, щоб не турбувати водяного.

Прикмети на 16 квітня:

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– не з’їхав на річках весь лід – риболовлі навесні не буде;

– дощ – уся весна буде холодною;

– північний вітер – до дощів;

  У Житомирі безхатько отримав кімнату в гуртожитку. ФОТО

– багато березового соку – літо буде дощовим.