Житомирянка розмальовує шоколадним петриківським розписом писанки з шоколаду. ВІДЕО

Житомирянка розмальовує шоколадним петриківським розписом писанки з шоколаду. ВІДЕО

Житомирянка розмальовує шоколадним петриківським розписом писанки з шоколаду. ВІДЕО

Сьогодні, 15:32

25-річна житомирянка Дарія Твардовська працює над великодньою колекцією писанок, розмальовуючи їх у стилі петриківського розпису. Використовує для цього кольоровий шоколад. За словами мами Дарії Наталії, для її доньки, яка з 8-місячного віку має вади слуху – це не просто соціалізація, а й реальне підтвердження того, що її талант дійсно потрібен людям.

На білих заготовках у формі яєць, зроблених з бельгійського шоколаду та карамелі, художниця-кондитерка Дарія Твардовська різнокольоровим шоколадом малює квіти, – йдеться в сюжеті Суспільного.

“Я роблю квіти у стилі петриківського розпису. Людям дуже подобається саме петриківський розпис – квіти, малюнк
и”, – мовою жестів розповідає кореспондентам Дарія. Дівчина каже, що процес малювання шоколадом – це захоплююча, творча, але водночас складна робота, яка приносить велике задоволення.

“Дуже складно, адже шоколад має певні особливості. Це не так просто, як, скажімо, малювати фарбами на папері. Звичайно, ти поступово здобуваєш досвід. На навчання можуть піти тижні”, – говорить Дарія.

  Другий рік буде важчим: Степанов дав невтішний прогноз про пандемію коронавірусу

На виготовлення одного виробу майстриня витрачає 30 хвилин. За день робить 6-7 пасхальних візерунків.

“Для мене взагалі загадка, як Дарія може так малювати, – каже мама дівчини Наталія Твардовська. – Надто, якщо зважити на те, що в нашій родині майже немає художників. А ще – це дуже складно, бо сам по собі матеріал складний в роботі – він дуже швидко холоне і не тягнеться так, як фарба. Його треба відчувати і розуміти. Взагалі-то Даша за натурою не лідерка. Вона не показує свої таланти і відкривається лише, якщо її попросять. Коли почали готуватися до Пасхи, вона сказала, що може робити такі речі і почала розмальовувати ці писанки”.

Над великодньою колекцією писанок Дарія працює на замовлення одного з місцевих локальних шоколадних брендів. За словами представниці бренду «Wander» Тетяни Гордієнко, особливість колекції в тому, що кожна писанка є унікальним витвором і шоколадного, і художнього мистецтва.

Окрім писанок в стилі петриківського розпису, Дарія також розписує писанки зі старовинними великодніми візерунками.

  74-річна Ротару вразила помолоділим обличчям на фото, зробленому на честь дня народження

Їх маркують спеціальними поштовими марками із зображенням житомирської Водонапірної вежі, популяризуючи у такий спосіб і саме місто, і його нові виробництва.

Це дуже витончена робота. Але мені подобається нести людям красу та радість“, – каже Дарія Твардовська.