Як вибрати контактні лінзи

Як вибрати контактні лінзи

Як вибрати контактні лінзи

Сьогодні, 17:01

Більшість людей, які приймають рішення про носіння контактних лінз, турбує питання, як правильно вибрати контактні лінзи і не помилитися. Адже зір — це величезна цінність для кожної людини.

Для чого потрібні контактні лінзи

Сучасні м’які контактні лінзи (МКЛ) використовуються для корекції:

  • звичайної та вікової далекозорості;
  • короткозорості;
  • астигматизму.

Найчастіше їх виготовляють на основі прогресивного силікон-гідрогелевого матеріалу, який забезпечує максимально комфортне носіння, добре зволоження і доступ кисню до рогівки ока. Але на ринку представлено безліч різновидів МКЛ з різними властивостями і характеристиками, в яких можна легко заплутатися. Якщо вибрати лінзи неправильно, то результатом може виявитися не очікувана ясність зору, а розчарування, дискомфорт, запальна або алергічна реакція.

Тому першим кроком для бажаючих носити лінзи повинен стати візит до офтальмолога.

Порадьтеся з доктором

Лікар виміряє радіус кривизни поверхні ока і визначить, якої корекції зору ви потребуєте. У рецепті він вкаже відповідний вам радіус кривизни і потрібну оптичну силу (діоптрії) лінз. За цими параметрами можна буде придбати контактні лінзи у спеціалізованому інтернет-магазині mkl.ua з безкоштовною доставкою у будь-який куточок України.

  У Житомирі неподалік ринку Хмільники - ДТП. ФОТО

Якщо вибрати радіус кривизни навмання, то МКЛ будуть «тиснути» — викликати здавлення рогівки з подальшим роздратуванням, набряком і запаленням або «ходити», погіршуючи чіткість зору і завдаючи інших незручностей при носінні.

Про що слід пам’ятати

Обговоріть з лікарем режим носіння лінз. На перші кілька днів вам порекомендують щадне носіння, щоб очі поступово звикали до тісного контакту з новим матеріалом. У перший день можна надіти нові лінзи на 2 години, в другій — на 4, в третій — на 6 і т. д. Такого режиму можна також дотримуватися, якщо ви придбали нові лінзи від іншого виробника.

Вчіться надягати і знімати ваші перші лінзи під наглядом лікаря. Він підкаже правильні прийоми, за допомогою яких можна навчитися легко і швидко надягати МКЛ. Доктор розповість, як уникнути наступних травм ока:

  • подряпини на рогівці;
  • потрапляння стороннього тіла та ін.

Зробіть свій вибір

Щоб вибрати найкращі контактні лінзи, передусім необхідно визначитися з тим, чого ви очікуєте від них. Якщо ви алергік, то зробіть вибір на користь лінз, які не накопичують на своїй поверхні білкові відкладення, що провокують алергічну реакцію (тобто на користь МКЛ щоденної планової заміни). Якщо не хочете турбуватися про те, що заснете в МКЛ, дізнайтеся у лікаря, які моделі підходять для цілодобового носіння. Обов’язково обговоріть свої побажання з лікарем і не порушуйте режим носіння лінз.