У травні в Житомирі розпочинається будівництво сміттєпереробного заводу

У травні в Житомирі розпочинається будівництво сміттєпереробного заводу

У травні в Житомирі розпочинається будівництво сміттєпереробного заводу

Сьогодні, 14:24

Це фактично перший такий завод в Україні!

На цьому 21 квітня наголосив мер Житомира Сергій Сухомлин.

“Сьогодні з директором групи компаній Ґрін Бін Євгеном Барахом розповіли місцевим ЗМІ про плани на хід будівництва, систему переробки сміття та важливість комплексу для Житомира. Вчора, обласна комісія закрила картку по можливим археологічним обмеженням. Перепон починати будівництво немає. Йдемо за планом: згідно з Концепцією розвитку Житомира — відкриття заводу передбачено у 2021-23 роках. Завершити роботи планується до кінця цього року. А запустити лінію переробки сміття — не пізніше березня 2022 року”,- сказав мер.

Підприємство не забруднюватиме атмосферу. Об’єми: переробка 510 тисяч кубів сміття на рік.

Технологія екологічна: ніякого спалювання!

А з відходів робитимуть компост. Сортування.

“Фінляндія йшла до цього 15 років: починали привчати розділяти сміття з дитинства. І коли це покоління підросло — зміни стали помітними. Це про відповідальність кожного з нас. Цивілізоване поводження з твердими побутовим відходами — можливе. ТОВ «Ґрін Бін» встановлює баки на 2 види сміття, незабаром — і на 4 види. Зокрема, збільшують кількість техніки, аби прибирати не лише сміття в контейнерах, але і негабарити! Транспорт, екіпажі — є.
Замовляючи таку послугу — ми не забурдунюватимемо довкілля стихійними звалищами. Вартість переробки. В Європі найнижча ціна переробки — 37-40 євро за тонну сміття, в Австрії — це близько 120 євро. Ми підписали й проголосували на сесії угоду, згідно з якою в Житомирі вартість переробки буде не більше як 3 євро за тонну! А це в десятки разів дешевше. Що ще важливо: буде створено 150 робочих місць! Лозунг компанії «Ґрін Бін»: «Перетворюємо сміття в чисту енергію!» Вдячний підприємству за співпрацю! Також, плануємо відкрити станцію, яка буде очищувати фільтрат на житомирському сміттєвому полігоні. Аби уникнути потрапляння шкідливих стоків у землю та водойми. Цей проект презентуємо згодом
“, – повідомив Сергій Сухомлин.

У травні в Житомирі розпочинається будівництво сміттєпереробного заводу
  У Житомирі відбудеться акція протесту "Маю право працювати"