На Житомирщині медичний заклад безпідставно сплатив понад 220 тис. грн за антиковідні товари

На Житомирщині медичний заклад безпідставно сплатив понад 220 тис. грн за антиковідні товари

На Житомирщині медичний заклад безпідставно сплатив понад 220 тис. грн за антиковідні товари

Сьогодні, 15:18

Господарський суд Києва задовольнив позов щодо стягнення на користь медичного закладу 165 тис. грн, безпідставно сплачених постачальнику медичних товарів.

Про це інформує Житомирська обласна прокуратура.

“Ще один постачальник медичного обладнання, погодившись з позицією прокуратури щодо неправомірності включення до вартості товару податку, відшкодував до бюджету понад 58 тис грн під час судового розгляду позовної заяви. Відтак за результатами розгляду двох позовів прокуратури Житомирщини, заявлених в інтересах держави, до бюджету з постачальників стягнуто понад 220 тис. грн, набутих без достатньої правової підстави”, – повідомляють у прокуратурі.

Факти порушень законодавства виявлено під час закупівлі товарів медичного призначення, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) двома комунальними лікарнями міст Житомира та Коростеня.

“Зокрема встановлено, що під час закупівлі медичного обладнання (устаткування для операційних блоків, відеобронхоскопу, кисневих концентраторів тощо) до їх ціни постачальники безпідставно включили ще й податок на додану вартість”, – додають у прокуратурі.

  Коронавірус: майже 1600 в Україні, на Житомирщині – більше 50

Таким чином не дотримано вимог Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID -19)» та Податкового кодексу України, на підставі яких операції з постачання таких товарів звільнено від оподаткування.

Унаслідок цього безпідставно завищено ціну медобладнання, що призвело до необґрунтованих витрат бюджетних коштів на суму 223 тис. грн.