Україна позичить 2,5 мільярда на вакцинацію

Україна позичить 2,5 мільярда на вакцинацію

Україна позичить 2,5 мільярда на вакцинацію

Сьогодні, 12:30

Кредит на боротьбу з коронавірусом, зокрема на вакцини, надасть Міжнародний банк реконструкції та розвитку.

Україна залучить кредит Міжнародного банку реконструкції та розвитку в 2,5 млрд грн на закупівлю вакцин. Про це в четвер, 22 квітня, повідомила заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

“Українська система охорони здоров’я додатково отримає 2,5 млрд грн від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Вчора Кабмін погодив запропоновану МОЗ угоду про позику в рамках проекту екстреного реагування на COVID-19 і вакцинацію в Україні”, – повідомила вона.

Документ передбачає кошти для закупівлі вакцини від коронавірусу на суму майже 840 млн грн.

“Додатково угодою передбачені логістика, закупівля обладнання для холодових ланцюжків і секвенування штамів походження вірусу, а також проведення тренінгів з утилізації відходів. Близько 900 млн грн отримає загальний фонд держбюджету за виконання DLI-показників”, – додала Шаталова.

Раніше глава МОЗ Максим Степанов повідомив, що на вакцинацію в цьому році виділили тільки 4 млрд з 15 млрд і гроші вже витратили.

  У Житомирі бабуся віддала шахраям 10 тис. грн за виграш в акції

У зв’язку з цим Кабмін перерозподілив 6,5 млрд гривень із фінансування програми медичних гарантій на закупівлю вакцин проти коронавірусу. Мінфін за три місяці має знайти кошти, щоб їх повернути.