Волонтер пояснила правила виписки пацієнтів після COVID-19: лікарі вас просто дурять

Волонтер пояснила правила виписки пацієнтів після COVID-19: лікарі вас просто дурять

Волонтер пояснила правила виписки пацієнтів після COVID-19: лікарі вас просто дурять

Сьогодні, 15:21

Відомий волонтер Леся Литвинова пояснила українцям, в яких випадках лікарі можуть виписати пацієнта з низькою сатурацією після лікування коронавірусу. Вона попередила, що всі проблеми, які можуть початися вдома, ляжуть виключно на плечі самого пацієнта і його рідних.

Про це Леся Литвинова написала на своїй сторінці в Facebook і склала пам’ятку для родичів пацієнтів.

Вона описала ситуацію з одним з пацієнтів після коронавірусу, якого лікар хотів виписати додому з сатурацією 69. При цьому медик дав номер телефону волонтера і порадив там взяти концентратор, щоб продовжити лікування вдома. Однак лікар не пояснив родичам, що з такими показниками виписувати з лікувального закладу можуть тільки за згодою пацієнта і якщо трапиться відключення електрики вдома, то він може просто не вижити.

Литвинова склала пам’ятку для пацієнтів з коронавірусом і його родичів, щоб вони знали свої права в таких ситуаціях.

Пацієнта, який не тримає самостійно сатурацію вище 92, виписати можуть тільки за згодою пацієнта або родичів.

  На Житомирщині горів житловий сектор. ФОТО

Коли лікар каже, що covid-19 у пацієнта більше немає і тримати його в лікарні не мають права – вас вводять в оману, м’яко кажучи. Куди подіти пацієнта з низькою сатурацією – проблема лікарні, а не родичів. Переводити в інше відділення, перевозити в іншу лікарню – неважливо. Цим повинна займатися лікарня. До тих пір, поки ви не погодилися забрати людину додому, вона знаходиться під їх юридичною відповідальністю.

Якщо ви все ж таки вирішили забрати людину додому, то ви повинні розуміти, що концентратор – не панацея. Ви повинні чітко розпланувати, що будете робити, якщо відключать світло, зламається апарат, пацієнту стане гірше. І тільки в тому випадку, якщо абсолютно впевнені, що життю нічого не загрожує – забирати його додому.

Не всі пацієнти виписуються додому тому що їм стало легше. Деяких виписують, щоб не псувати статистику смертності по лікарні. Якщо вам намагаються віддати тяжкохворого родича – ви повинні розуміти, до чого готуватися. Багато забирають членів сімей, щоб провести з ними останні дні їхнього життя. Ви повинні розуміти, що робите.

  У Коростені горів будинок на двох господарів. ФОТО

Якщо ви не готові забирати такого пацієнта додому – лікарня повинна перевести його в хоспіс. І цим повинні займатися знову ж таки не ви.

Телефон гарячої лінії НСЖУ-1677. Дзвінок зі скаргою сильно допомагає. Телефон поліції 102. Дзвінок з проханням прийняти заяву про те, що лікарня залишає людину в ситуації, що загрожує життю, допомагає ще краще.