Помер один із господарів кримінального світу Льора Сумськой?

Помер один із господарів кримінального світу Льора Сумськой?

Помер один із господарів кримінального світу Льора Сумськой?

Сьогодні, 09:26

З’явилась інформація, ніби цієї ночі помер один з найбільш впливових українських кримінальних авторитетів Льора Сумськой.

Кажуть, ніби він значною мірою також контролював кримінальний світ у Житомирі та області.

Журналісти сайту Житомир-онлайн незабаром дадуть читачам більше інформації про цю подію.

Помер один із господарів кримінального світу Льора Сумськой?

Имеет шесть судимостей. Что известно про одного из самых влиятельных украинских преступников «Лёру Сумского»

Сергей Лысенко родился 31 августа 1954 года в Сумах. Имеет шесть судимостей, начал свой криминальный путь еще в Советском Союзе. Впервые Лысенко осудили в 1972 году — тогда ему назначили наказание в виде двух лет лишения свободы за хулиганство. Спустя всего полтора года к списку обвинений «Лёры Сумского» добавились 9 статей, в том числе за кражу и незаконное хранение оружия.

Остальные обвинения Лысенко были вновь связаны с хулиганством, а также со сбытом наркотиков. Преступника возвели в ранг «вора в законе» в 1993 году в сумском ресторане Вечорниці. По информации СМИ, он организовывал акции неповиновения в СИЗО и колониях Харькова и Львова.

В последний раз был осужден на 7 лет в 1997 году по статье Вымогательство. После этого Лысенко неоднократно задерживался сотрудниками полиции в «профилактических целях».

Украинские медиа называли «Лёру Сумского» одним из самых влиятельных «воров в законе» в Украине. В частности, он участвовал в разрешении споров и конфликтов между другими преступниками.

«Сумской областью руководит не губернатор, а криминальный авторитет „Лёра Сумской“. „Лёра“ фактически через своих подчиненных контролирует всю область: губернатора, мэра, председателей районных государственных администраций. Начальник милиции, прокурор, СБУ, главы администраций не могут решить те вопросы, которые по плечу ворам в законе», — приводит слова экс-нардепа Геннадия Москаля, сказанные им в 2013 году.

  У центрі Житомира когось сьогодні порятував ангел-охоронець. ФОТО

С начала 2000-х Сергей Лысенко фактически начал жить на две страны — он постоянно появлялся в России, где заручился поддержкой местных «криминальных авторитетов».

В Украине «Лёра Сумской» контролировал подпольные игорные заведения, занимался «крышеванием» компаний, подпольных водочных цехов, связан с торговлей наркотиками и оружием.

В 2012 году Лысенко способствовал утверждению известного украинского преступника Андрея «Недели» Недзельского «смотрящим» по Киеву. В 2019 году Недзельского жестоко избили и лишили этого «статуса».

Последнее задержание «Сумского» произошло 28 декабря 2019 года в Ивано-Франковске. После этого его отпустили.

nv.ua

Пропонуємо також статтю про Льору Сумського із Вікіпедії:

Сергій Іванович Лисенко (Лера Сумський, Сірий або Іванич) — впливовий український кримінальний авторитет, злодій в законі (фактично після депортації Антімоса в 2009 році і смерті Мамеда в 2011 році став найбільш значимою фігурою в злодійському русі), прихильник старих злодійських традицій, має кілька судимостей, спирається на підтримку низки московських злодіїв, курирує українські місця позбавлення волі, маючи в багатьох колоніях своїх «смотрящих», бере участь у розв’язанні спорів і конфліктів в кримінальному середовищі, в міру своїх сил стримує кавказьку експансію на Україну.

Біографія
Сергій Лисенко народився 31 серпня 1954 року в Сумах. В 1993 році був «коронований» у сумському ресторані «Вечорниці», а в травні 1998 року був засуджений на сім років за вимагання. Під час своїх відсидок неодноразово організовував акції непокори як у СІЗО, так і в колоніях Харкова та Львова. Після звільнення подовгу мешкав у Москві, поступово закріпивши за собою статус другого за впливом злодія в Україні, мав свій регіональний «общак». У червні 2006 року Лисенко був затриманий в Сумах, але незабаром звільнений. На початку 2007 року Лера намагався підім’яти під себе деякі підприємства на лівому березі Києва (невеликі фірми, торгові точки і паркування), але після «наїзду» на нього співробітників Убозу був змушений виїхати до Москви.

  У Житомирській області вже вакцинувались понад 7 тисяч чоловіків та більше 6 тис. жінок

31 серпня 2008 року під час святкування дня народження Лери Сумського в ялтинському ресторані «Тифліс» було затримано 28 злодіїв в законі з Росії та України (більшість з них незабаром були відпущені, один, який перебував у міжнародному розшуку, затриманий, а Лисенка, який чинив при затриманні опір, оштрафували). 5 лютого 2009 року його знову затримали в одному з ресторанів Києва в компанії кількох кримінальних авторитетів (у них вилучили вогнепальну зброю, а Лера знову чинив опір). 11 березня 2009 року Лисенко був затриманий співробітниками ГУБОЗу України та УБОЗу Києва біля київського готелю «Україна» нібито за проведення «злодійської сходки», але незабаром був звільнений (також на зустрічі був присутній родич злодія в законі Армена Арутюняна на прізвисько “Армен Канівський — Артур Арутюнян).

Після смерті могутнього злодія в законі Сергія Мамедова (Мамед), який помер у листопаді 2011 року від раку шлунка, почалася боротьба за республіканський общак, який він контролював. З одного боку на нього претендували кавказці — злодії в законі Серго Глонти (Гуга), Рамаз Цикоридзе (Рамаз Кутаїський) і Бахиш Алієв (Ваха), яких підтримав найстаріший одеський «законник» Валерій Шеремет (Кулька). Їм протистояв Льора Сумський, якого підтримали російські злодії в законі Анатолій Якунін (Сенька Самарський), Юрій Пічугін (Пичуга) і Василь Христофоров (Воскрес), близькі до слов’янського крила клану Діда Хасана. Після серії арештів конкурентів вгору взяла група Лери Сумського.

  У Житомирі у поліції просять захисту від «бабушки Гали»

У травні 2012 року Льора Сумський у компанії з злодіями в законі Юрієм Пічугіним (Пичуга) і Олексієм Сальниковим (Льоха Краснодонський) був затриманий у Києві під час «сходки», на якій вони затвердили Андрія Недзельського (Тиждень) «смотрящим» по Києву. А вже 7 червня 2012 року Лисенко був затриманий на Київському вокзалі в Москві, куди прибув для зустрічі з іншими злодіями. У сферу інтересів Лисенко і людей з його найближчого оточення входять підпільні гральні заклади, «кришування» фірм і нелегальних горілчаних цехів, торгівля наркотиками і зброєю. Має величезний вплив у Сумській області, а також в Києві, контактуючи з багатьма високопоставленими чиновниками та правоохоронцями.

Серед найближчих зв’язків Лисенко — сумський кримінальний авторитет і колишній чемпіон світу та Європи з тхеквондо В’ячеслав Тимофєєв, злодій в законі і «смотрящий» по Києву Андрій Недзельський (Неделя), злодії в законі Олексій Сальников (Льоха Краснодонський) і Юрій Пічугін (Пичуга).