26 квітня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

26 квітня 2021 - яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

26 квітня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Сьогодні, 07:36

26 квітня – 116-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 249 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 13 квітня Юліанського календаря.

Яке свято 26 квітня 2021:

Цього дня у світі відзначаються Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, День пам’яті жертв радіаційних аварій і катастроф, Міжнародний день інтелектуальної власності, День «Обійми друга», Міжнародний день варіння картоплі, День «Згадай свій перший поцілунок», Всесвітній день пілотів, День шкали Ріхтера.

У США – День Джеймса Одюбона, День штату Південна Дакота, День дітей і домашніх тварин, День пам’яті конфедератів, День «Чужого», День дисертації, День статичного прилипання, День «Обійми австралійця», День «Будьте зібрані», День брецель-кренделя, День «Допоможіть коню», День «Діти і тварини», на Тайвані – День Бога медицини, у Вірменії – День прикордонника, в Малайзії – День народження султана, в Латинській Америці – День секретаря, у Канаді – День святого Георгія, в Танзанії – День об’єднання.

Пам’ятні дати 26 квітня, річниці та події:

У 1607 році на мисі Генрі (Вірджинія) висадилися перші в Америці англійські поселенці.

  Очевидиця розповіла нові подробиці про трагедію на вулиці Довженка, у якій пес покусав жінку

У 1783 році тринадцятирічний Людвіг ван Бетховен був призначений музикантом клавішних інструментів придворного оркестру в Бонні. Бетховен – німецько-австрійський композитор, піаніст і диригент, останній представник «віденської класичної школи». Бетховен – один із найбільш виконуваних композиторів у світі. У 1796 році Бетховен став втрачати слух. У нього розвивається тинітус – запалення внутрішнього вуха, згодом він повністю оглух. Але писати музику продовжував до кінця своїх днів. Людвіг ван Бетховен помер 26 березня 1827 року, на 57-му році життя. Понад двадцять тисяч людей йшли за його труною. Під час похорону на верінгському кладовищі була виконана улюблена заупокійна меса Бетховена реквієм до-мінор Луїджі Керубіні. У 1862 році останки композитора були ексгумовані для дослідження, а в 1888 році перепоховані на Центральному кладовищі Відня. 29 серпня 2007 Віденський патолог і експерт судової медицини Крістіан Рейтер припустив, що ненавмисно прискорив кончину Бетховена його лікар Андреас Ваврух.

У 1921 році в Лондоні на вулицях з’явився перший поліцейський патруль на мотоциклі.

У 1964 році у продажу з’явився перший диск «Rolling Stones».

У 1966 році стався Ташкентський землетрус силою 8 балів. В результаті землетрусу центральна частина Ташкента була практично повністю зруйнована. Зазнали руйнування понад 2 мільйони квадратних метрів житлової площі, 236 адміністративних будівель, близько 700 об’єктів торгівлі та громадського харчування, 26 комунальних підприємств, 181 навчальний заклад, 36 закладів культури, 185 медичних і 245 промислових будівель. Без даху над головою залишилися 78 тисяч сімей або понад 300 тисяч осіб із півтора мільйонів, які проживали тоді в Ташкенті. Сотні людей були травмовані.

  У Житомирі більше 30 вулиць завтра можуть залишитись без світла

26 квітня 1986 року Чорнобильська АЕС – первісток атомної енергетики України – стала символом найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. В результаті аварії на ЧАЕС був повністю зруйнований атомний реактор, у навколишнє середовище потрапили радіоактивні речовини, а хмара, що утворилася, рознесла їх територією України, Росії, Білорусі та низки країн Європи, сталося радіоактивне зараження території загальною площею 207,5 тисячі квадратних кілометрів. Майже 8,4 мільйона людей в Україні, Білорусі та Росії зазнали впливу радіації, сотні тисяч з них були евакуйовані із забруднених територій. Чорнобильська аварія стала не тільки величезною трагедією та найбільшою екологічною катастрофою 20 століття, а й уроком всьому людству, показавши, що ядерна енергія, яка вийшла з-під контролю, не визнає кордонів. На жаль, її відгомони будуть звучати ще довго й позначаться не на одному поколінні людей.

У 1999 році комп’ютерний вірус «Чорнобиль» уразив, за різними оцінками, до півмільйона комп’ютерів по всьому світу.

Яке сьогодні церковне свято:

26 квітня – Великий понеділок – понеділок Страсного тижня Великого посту. Страсний тиждень присвячений спогаду останніх днів земного життя Спасителя, його стражданням на Хресті, смерті й похованню.

  На Житомирщині виборчі комісії отримують бюлетені, за порядком слідкують поліцейські

Православна церква 26 квітня також вшановує пам’ять мучениці Фомаїди Єгипетської. Вважається, що цього дня прокидаються бджоли. У народі день вважався сприятливим для збору медунки. Йти за квітками повинна була старша в сім’ї жінка. Потім із медунки готували цілющі відвари. Ще 26 квітня прийнято було молитися святій Фомаїді про позбавлення від блудного гріха.

Що сьогодні не можна робити:

Не можна лаятися та сваритися – це може затягнутися на весь рік. Ще не можна не дотримуватися правил Великого посту.

Прикмети на 26 квітня:

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– ніч зоряна – рік буде врожайним;

– розпустилися первоцвіти – невдовзі прийде справжнє тепло.