Ліквідатора з Житомирської області президент відзначив державною нагородою

Ліквідатора з Житомирської області президент відзначив державною нагородою

Ліквідатора з Житомирської області президент відзначив державною нагородою

Сьогодні, 09:24

З нагоди 35-х роковин Чорнобильської катастрофи Президент Володимир Зеленський підписав Указ № 174/2021 «Про відзначення державними нагородами України учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС».

Згідно з документом, за значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, виявлені самовідданість і високий професіоналізм, багаторічну плідну громадську діяльність Глава держави нагородив 18 осіб.

Зокрема орденом «За заслуги» ІІ ступеня відзначено трьох учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, орденом «За заслуги» ІІІ ступеня – вісім осіб, орденом «За мужність» ІІІ ступеня – шість осіб, ще одну людину нагороджено медаллю «За працю і звитягу».

Так, серед трьох нагороджених орденом «За заслуги» ІІ ступеня – житель Житомирської області Леонід Антонюк.

“Нагородити орденом “За заслуги” ІІ ступеня АНТОНЮКА Леоніда Олександровича – голову Добровільної асоціації працівників органів внутрішніх справ, системи охорони здоров’я, освіти і науки та інших категорій громадян Житомирської області, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “Дзвони Чорнобиля”,
– йдеться в Указі Президента.

  МУЗІКА. Enrico Macias - Zingarella -Gina Lollobrigida

Довідково. Антонюк Леонід Олександрович народився в смт Черняхів Житомирської області.

У 1976-1979 рр. навчався у Черкаському пожежно-технiчному училищі.
.
З червня 1980 до вересня 2008 року пройшов шлях від курсанта до генерала служби цивільного захисту, від інспектора до начальника Головного управління МНС України у Житомирській області.
.
Ліквідатор аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Відкачував радіоактивну воду з-під пошкодженого реактора четвертого блоку, за що у 1986 році нагороджений орденом «Знак Пошани».
.
У 2000 році нагороджений орденом «За заслуги» третього ступеня. У 2007 р. Почесною грамотою Кабінету Мiнiстрiв України. Всього має 45 відомчих відзнак.
.
З 2009 року і по даний час – голова добровільної асоціації «Дзвони Чорнобиля».