27 квітня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

27 квітня 2021 - яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

27 квітня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Сьогодні, 07:38

27 квітня – 117-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 248 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 14 квітня Юліанського календаря.

Яке свято 27 квітня 2021:

Цього дня у світі відзначаються День народження “памперсів”, Всесвітній день графічного дизайну, День святої Зіти – покровительки офіціантів, лакеїв і домробітниць, Всесвітній день тапіра.

У США – День азбуки Морзе, День мула Матанзаса, День розповідання історій, День «Бейб» Рута, День маленької розпещеної собаки, День тістечок «Диявольська собака», День водіїв шкільних автобусів, День м’ясних реберець, День Вуді Вудпекера, у ПАР – День свободи, День несвободи, у Фінляндії – День ветеранів, у Сьєрра-Леоне – День незалежності, в Австрії – День Другої республіки, в Того – День незалежності, у Нідерландах – День короля, у Словенії – День національного опору, в Молдові – День державного прапора, в Індії – День появи Ханумана.

  У Житомирі біля Чуднівського мосту автомобіль збив жінку. ФОТО

Пам’ятні дати 27 квітня, річниці та події:

У 1521 році на Філіппінах аборигени вбили португальського та іспанського мореплавця Фернана Магеллана. Магеллан мав титул аделантадо. Командував експедицією, яка здійснила першу відому навколосвітню подорож. Відкрив протоку, пізніше названу його ім’ям, ставши першим європейцем, який пройшов морем з Атлантичного океану в Тихий.

У 1667 році вже давно осліплий англійський поет Джон Мільтон продав за 10 фунтів права на написану ним цього ж року поему «Втрачений рай», яка стала найкращою в його творчості.

У 1828 році був відкритий Лондонський зоосад. На сьогодні це найстаріший серед усіх публічних зоопарків світу. Він не найбільший за площею, але має значну колекцію тварин, що налічує 700 видів і більш як 16000 особин. Цікаво, що спочатку зоопарк призначався виключно для наукових досліджень Лондонського зоологічного товариства і був закритий для публіки. Проте зростання колекції рідкісних видів, багато з яких тоді ще не були широко відомі, спонукала засновників відкрити зоопарк для перегляду в 1847 році.

  Житомирські волейболісти зіграли у фіналі Суперкубку України

У 1865 році на річці Міссісіпі поблизу Мемфіса внаслідок вибуху парового котла затонув колісний пароплав «Султанша», який віз на північ звільнених полонених солдатів сіверян. Загинуло 1653 людини, врятувалася в катастрофі 741 людина. Понад сімдесят померли трохи пізніше. Це корабельна аварія донині утримує сумний рекорд за кількістю жертв на річковому транспорті і є найбільшою корабельною аварією в історії людства.

У 1961 році Сьєрра-Леоне отримало незалежність від Великобританії.

У 1965 році в США були запатентовані перші одноразові підгузники – «памперси». Їхнім творцем є Віктор Міллз – американський хімік, провідний технолог компанії «Procter&Gamble» і за сумісництвом дідусь трьох маленьких онуків. Історія створення памперсів така: Міллзу якось довелося доглядати за своїми онуками. Зіткнувшись з масою незручностей, пов’язаних зі зміною пелюшок, він вирішив створити одноразовий підгузник із матеріалу, що добре вбирає рідину й не ускладнює рухів дитини, який можна поміняти швидко і без складнощів, а потім просто викинути. Перші моделі Міллз випробував на власних онуках. Перший промислово випущений підгузник назвали «Pampers» – від англійського слова «pamper» – «балувати» або «плекати», «зніжувати».

  "Відрижка" Дня журналістики у Житомирі: без масок, без дистанції, зате з Бунечком. ФОТО

У 1975 році в перегонах Формули-1 залікові очки вперше набрала жінка.

У 1986 році почалася евакуація населення Прип’яті внаслідок Чорнобильської аварії. За 3 години з міста були вивезені всі 40 тисяч його жителів.

27 квітня 2005 року здійснив перший політ широкофюзеляжний двопалубний пасажирський авіалайнер Airbus А380.

Яке сьогодні церковне свято:

27 квітня – Великий вівторок Страсного тижня Великого посту. Страсний тиждень присвячений спогаду останніх днів земного життя Спасителя, його стражданням на Хресті, смерті та похованню.

Православна церква 27 квітня також вшановує пам’ять святителя Мартіна. У народі день назвали Мартин Лісогон, «Вороне свято». Цей день є вдалим для оглядин та сватання.

Що сьогодні не можна робити:

Цього дня не можна сидіти вдома, краще сходити на природу. Всі зроблені сьогодні покупки прослужать довго.

Прикмети на 27 квітня:

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– голосно каркають ворони – до неприємностей та поганої погоди;

– ворони купаються – до негоди.