29 квітня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

29 квітня 2021 - яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

29 квітня 2021 – яке сьогодні свято, чим день увійшов в історію, прикмети та заборони

Сьогодні, 07:38

29 квітня – 119-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 246 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 16 квітня Юліанського календаря.

Яке свято 29 квітня 2021:

Цього дня в світі відзначаються Всесвітній день виконання дитячих бажань, Міжнародний день танцю, День народження застібки-блискавки, День «Ми стрибаємо по світу» або День паркуру, День вірусного відео.

В Україні – Всеукраїнський день футболу, в Британії – Фестиваль віскі, в Аргентині – День тварин, у Колумбії – День дерев, у США – День смажених креветок скампі, День троянди «Миру», в Данії – День народження принцеси Бенедикти, у Киргизстані – День міста Бішкек, в Японії – День сівби, у Малайзії – Нузул аль-Куран.

Пам’ятні дати 29 квітня, річниці та події:

У 1770 році англійський капітан Джеймс Кук уперше висадився в Австралії.

  8 жовтня 2020 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

У 1882 році в Берліні почала діяти перша у світі експериментальна лінія тролейбуса, побудована компанією Siemens & Halske, нині Siemens AG.

У 1884 році Оксфордський університет погодився на вступ до вишу жіночої статі.

У 1897 році англійський фізик Джозеф Томсон, виступаючи на засіданні Лондонського королівського товариства, оголосив про відкриття ним електрона. За це відкриття вчений у 1906 році був удостоєний Нобелівської премії з фізики.

У 1909 році британський міністр фінансів Ллойд Джордж представив свій «народний бюджет». Для збільшення асигнувань на оборону та соціальне забезпечення передбачалося введення податків на землеволодіння і продаж землі, а також «надподатку» на високі доходи.

У 1913 році шведський інженер-електрик Гідеон Сундбек, котрий емігрував до США, отримав патент на винахід, відомий зараз як «застібка-блискавка».

У 1933 році пройшов черговий фінал кубка Англії з футболу. «Евертон» виграв у «Манчестер Сіті» з рахунком 3:0. Знаменний він тим, що футболісти вперше вийшли на поле з номерами на футболках, причому у гравців «Евертона» номери були з 1-го по 11-й, а у «Манчестера» з 22-го (у воротаря) по 12-й.

  Как отбелить ванну в домашних условиях?

У 1935 році на британських дорогах уперше з’явилися світловідбивні пристрої типу «котяче око», придумані за рік до цього винахідником із Йоркшира Персі Шо.

У 1978 році в Данії була скасована смертна кара.

У 1982 році населення Китаю перевищило мільярд осіб.

У 1986 році сталася пожежа в Центральній бібліотеці Лос-Анджелеса, за офіційними даними, постраждало 350 тисяч книг.

У 1991 році на Бангладеш обрушився циклон, загинуло 138 тисяч людей.

У 1992 році Національна збірна України з футболу провела свій перший матч.

У 1993 році Єлизавета II оголосила, що Букінгемський палац буде вперше відкритий для туристів, а збір від продажу вхідних квитків піде на ремонт постраждалого від пожежі Віндзорського замку.

Яке сьогодні церковне свято:

29 квітня – Великий (чистий) Четвер. Під час богослужінь у цей день згадують одну з найважливіших євангельських подій – Таємну вечерю, на якій Ісус Христос омив ноги своїм учням, показавши тим самим приклад братської любові та смирення. Згідно з Євангелієм, на Таємній вечері Ісусом Христом був встановлений обряд євхаристії – Святого Причастя.

  На Житомирщині попередили умисне вбивство підприємця за 15 тис. доларів. ФОТО

Православна церква 29 квітня також вшановує пам’ять мучениці Ірини (Аріни) та її двох сестер. У народі день назвали Ірина Розсадниця. 29 квітня вважався найкращим днем для роботи в саду та городі.

Що сьогодні не можна робити:

Заборонялося поодинці ходити на річку.

Прикмети на 29 квітня:

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– грім – до багатого врожаю;

– день сонячний – розсаду капусти можна висаджувати.