Слабкість і задишка після коронавірусу: як з ними боротися

Слабкість і задишка після коронавірусу: як з ними боротися

Слабкість і задишка після коронавірусу: як з ними боротися

Сьогодні, 09:17

Коронавірус дає багато ускладнень на організм і люди навіть через кілька тижнів після хвороби скаржаться на різні нездужання. Зокрема, пацієнтів турбує сильна слабкість і задишка.

Як впоратися з цими проявами постковідного синдрому, розповіла кардіолог, доктор медичних наук, професор Катерина Амосова в інтерв’ю для видання “Факти”.

Фахівець порекомендувала пацієнтам зі слабкістю і задишкою після коронавірусу звернутися за консультацією до лікаря-терапевта або кардіолога. Обов’язково потрібно зробити ЕКГ і перевірити сатурацію крові. Також потрібні будуть додаткові обстеження, щоб виявити легеневу або серцеву недостатність.

“Якщо ураження легенів і серця немає, то все інше – справа часу. Ще років сто тому вчені описали вторинну вегетосудинну дистонію – функціональне порушення роботи вегетативної нервової системи, яка регулює роботу серця і багатьох інших органів. Порушення можуть виникати після перенесеної інфекції”, – пояснила Амосова.

Вона зазначила, що таке серйозне ускладнення як міокардит виникає нечасто, але для перевірки організму потрібно пройти обстеження, оскільки задишка і слабкість може бути проявом ускладнення саме на серці.

  Житомиряни уже ласують свіжими цьогорічними кавунами. ФОТО

Лікар порадила пацієнтам запастися терпінням, бути оптимістами та змушувати себе рухатися після хвороби.

Які обстеження потрібні після COVID-19:

Консультація лікаря

Електрокардіограма

ЕХО серця

Маркер тропоніну в крові