У найстаршій аптеці Житомира виготовляють ліки “ручної роботи”

У найстаршій аптеці Житомира виготовляють ліки "ручної роботи"

У найстаршій аптеці Житомира виготовляють ліки “ручної роботи”

Сьогодні, 10:39

Найстаріша аптека Житомира на майдані Соборному, 4 у травні відзначатиме своє 60-річчя. На сьогодні в умовах аптеки виготовляється понад 100 найменувань нестерильних лікарських засобів. В Україні лише 200 з 25 тисяч аптечних закладів мають відповідні ліцензії, в області – всього 6.

Про це інформує пресслужба міської ради.

Житомиру вдалося зберегти дві такі аптеки, відповідно, і технічну базу, і кваліфікованих спеціалістів. Мар’яна Дем’янчук – фахівець-практик аптечної справи, чиї навички та знання з технології виробництва ліків задовольняють потреби пацієнтів у ліках «ручної роботи». Професія вимагає знань фізико-хімічних властивостей препаратів, правил спеціального дозування, сумісності інгредієнтів та лікарських форм.

Фармацевти кажуть: попри велику кількість на ринку медикаментів вітчизняного та зарубіжного виробництва, якість екстемпоральних ліків, – висока. Адже, як відзначає директор закладу Владислав Козловський, у виготовленні ліків не використовуються стабілізатори та консерванти. Ці препарати значно дешевші за заводські, а процес їх виготовлення контролюється з особливою ретельністю. Окрім того, у лікарських засобах за індивідуальними рецептами лікарів враховується точне дозування діючих речовин відповідно до вікових особливостей пацієнта, його ваги, супутніх захворювань.

  У Житомирі готуються до "Майстерні міста"

Довідково:

Екстемпоральні ліки – лікарські засоби, виготовлені в аптечних умовах за рецептом лікаря для конкретного пацієнта або за замовленням лікувально-профілактичного закладу, та внутрішньоаптечні заготовки.