На Житомирщині переважає надзвичайний рівень пожежної небезпеки

На Житомирщині переважає надзвичайний рівень пожежної небезпеки

На Житомирщині переважає надзвичайний рівень пожежної небезпеки

Сьогодні, 09:59

На Житомирщині триває сезон господарських робіт, який насамперед супроводжується боротьбою зі сміттям та залишками рослинності шляхом спалювання. Така діяльність, за яку, між іншим, передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність, призвела до того, що збільшилась кількість пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях. Особливо це питання стоїть гостро у період тривалих травневих вихідних.

Про це інформують у ДСНС у Житомирській області.

Так, з початку 2021 року на території області вже сталося понад 200 займань в лісових масивах, на торфополях, відкритих ділянках місцевості (трави, сміття, чагарників тощо).

Саме тому рятувальники посилюють превентивну роботу та разом із іншими службами вирушають у рейди населеними пунктами.

Так, 1-2 травня, фахівці ДСНС області провели інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення низки сільських населених пунктів щодо небезпеки спалювання сухої рослинності та сміття. Під час подворових обходів співробітники Служби порятунку звертали увагу населення на дотримання правил пожежної безпеки у побуті, під час прибирання присадибних ділянок та кладовищ від сміття й минулорічного сухостою. До того ж всім мешканцям рятувальники роздавали листівки та пам’ятки із застережливою інформацією.

  Рада підтримала законопроект про вакцинацію

А у Житомирі інспекторський склад ДСНС вирушив до місцевого Гідропарку, де рятувальники надали рекомендації стосовно правил розведення вогню у лісових масивах та контролю за ним.

Крім того, 2 травня патрулювання пройшли також поблизу с.Городниця Новоград-Волинського району. Рятувальники, лісівники та поліцеймькі здійснювали рейди у лісових масивах та біля водойм. Населенню роз’яснювали правила пожежної безпеки у екосистемах, наводили приклади масштабних лісових пожеж минулих років та пояснювали, що такі випадки здебільшого трапляються через нехтування елементарними правилами поведінки з вогнем.

Разом з тим, за даними УкрГідрометцентру, 4 травня у більшості районів Житомирщини, переважатиме надзвичайний рівень пожежної небезпеки.