Вчені дали прогноз з вакцинації в Україні

Вчені дали прогноз з вакцинації в Україні

Вчені дали прогноз з вакцинації в Україні

Сьогодні, 15:59

Україна потрапила в групу країн, де формування колективного імунітету від коронавірусу сформується якнайпізніше.

З нинішніми темпами вакцинації Україна може отримати колективний імунітет від коронавірусу не раніше 2023 року. Про це йдеться в аналізі, який прорахували Національний технічний університет Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського й Інститут епідеміології та інфекційних хвороб і який базується на доповіді McKinsey & Company.

“При збереженні поточних темпів вакцинації Україна ризикує не подолати пандемію в 2022 році і набути колективний імунітет тільки в 2023 році”, – сказано в повідомленні.

У доповіді Україну віднесли до країн з високим ризиком затяжного формування колективного імунітету через дефіцит вакцин і низькі темпи вакцинації – 1,8% однією дозою станом на 1 травня.

Дослідники розділили країни світу на п’ять кластерів.

До першого увійшли США, Ізраїль, Велика Британія, ОАЕ, які досягли найбільших показників вакцинації населення (середній рівень щеплення перевищує 60%). Вони наблизилися до формування колективного імунітету наприкінці 2-го – на початку 3-го кварталу 2021 року.

  Якою буде погода у Житомирі на вихідних?

До другого кластера віднесли більшість країн Західної Європи і Канади. Вони можуть перейти до моделі колективного імунітету ближче до кінця цього року із згасанням процесу на початку 2022 року.

У третій кластер входять Туреччина, деякі країни Центральної Європи, Марокко й Уругвай. У цих країнах рівень щеплення поки не перевищує 20%, має місце несуворе дотримання карантинних норм, щоденна захворюваність не припиняє зростати. Очікують, що ці країни перейдуть до моделі колективного імунітету ближче до середини 2022 року.

Четвертий кластер охоплює країни з високим рівнем захворюваності і повільною вакцинацією. У цю групу увійшла Україна. А також до неї віднесли Росію, Молдову, Грузію, Бразилію, Мексику, Індію та низку інших країн. Середній рівень щеплення для країн кластера становить 4,5%, для України – 1,8%.

У п’ятий кластер увійшли Австралія, Китай, Аргентина, країни Південно-Східної Азії з порівняно низькими рівнями захворюваності, проте водночас з повільними темпами вакцинації населення. Подолання пандемії в цих країнах може затягнутися в часі з горизонтом завершення на кінець 2022 – початок 2023 року.