Захищаємося від кліщів

Захищаємося від кліщів

Захищаємося від кліщів

Сьогодні, 13:07

ЯК ЗАХИСТИТИСЯ ВІД УКУСУ


Якщо ви зібралися в ліс або на територію, де можуть бути кліщі, особливо в період їхньої найвищої активності, обов’язково вдягайте одяг із довгими рукавами. Штани заправляйте у шкарпетки або чоботи, голову і шию закривайте косинкою чи іншим головним убором, щоб кліщ не впав за комір. Періодично оглядайте одяг і тіло, не забувайте про спеціальні засоби від кліщів.
Можна зробити профілактичне щеплення від кліщового енцефаліту або, якщо кліщ уже присмоктався, провести медичну профілактику (введення у кров людського імуноглобуліну).

ЯК ВИТЯГТИ КЛІЩА

Витягти паразита краще вийде в лікаря, але якщо поліклініки поблизу немає, можна спробувати це зробити самостійно. Виймати кліща слід дуже обережно, щоб не обірвати хоботок. Охопіть пінцетом якомога ближче до його ротового апарата і, тримаючи строго перпендикулярно до поверхні укусу, поверніть тіло паразита навколо осі й акуратно витягніть його. Місце укусу продезінфікуйте спиртом, а потім ретельно вимийте руки з милом. На ранніх стадіях із хворобою Лайма можна впоратись досить швидко, а ось без медичної допомоги хворому загрожують ускладнення на суглоби й нервову систему. Можуть виникнути менінгіт, енцефаліт, невралгії, радикуліти тощо. Загалом лікуватися треба вчасно.

  ЮРІЙ ПАВЛЕНКО: МЕДИКИ НЕ ЗЛЯКАЛИСЯ ТРУДНОЩІВ, А ПРОДЕМОНСТРУВАЛИ ВИСОКУ КВАЛІФІКАЦІЮ ТА САМОВІДДАНУ ПРАЦЮ. ЗА ЦЕ ЇМ ВДЯЧНИЙ КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ!