На Житомирщині перепоховано останки сотні червоноармійців

На Житомирщині  перепоховано останки  сотні червоноармійців

На Житомирщині перепоховано останки сотні червоноармійців

Сьогодні, 12:16

День пам’яті та примирення у цьому році на Житомирщині найбільш адекватно відзначений у селі Соколів (колишній Пулинський район).

Активісти із об ‘єднання «Пошук» упродовж осені 2020-го року і навесні 2021 –го , провели обстеження території кількох сільрад Новоград-Волинського та Пулинського районів. Упродовж цього часу пошуковці виявили останки сотні бійців Червоної армії, загиблих влітку 1941-го року. У дев’яти випадках особи загиблих червоноармійців були встановлені (ідентифіковані).

На Житомирщині  перепоховано останки  сотні червоноармійців

Більше того, знайшлися родичі, рідні загиблих воїнів. 7 травня 2021-го року до села Соколів прибули нащадки червоноармійців, рештки яких були віднайдені у ході роботи пошуковців. У центрі села, біля пам’ятника воїнам, що загинули у роки Другої світової війни, було проведено перепоховання останків нещодавно знайдених червоноармійців.

На Житомирщині  перепоховано останки  сотні червоноармійців

Фахівці-краєзнавці розповідають, що у липні ( між 10 і 13 липня ) 1941 року поблизу сіл Соколів, Курне відбувалися кількаденні жорстокі бої між частинами 5-ї армії генерала Михайла Потапова та частинами 6-ї польової армії гітлерівського вермахту, які раніше (8 і 9 липня 1941 р.) по автомобільному шосе Новоград –Волинський – Житомир прорвалися до Житомира і рушили далі на Київ.

  50-річного житомирянина Данія екстрадувала в Україну

Дивізії Червоної Армії змогли на кілька годин відновити контроль над автомобільною дорогою, але противник кинув під Соколів додаткові механізовані частини, які й відбили контрнаступ радянських частин. Загиблих у тому липневому протистоянні було так багато, що багато хто так і залишився лежати у окопах, воронках з – під снарядів, які присипало землею. Після завершення війни ретельного обстеження місць боїв у липні 1941 року так і не було проведено. Ось чому сьогодні робота пошуковців приносить цікаві і важливі знахідки.