СПОКІЙНІ ІСПАНСЬКІ ПОХОРОНИ

СПОКІЙНІ ІСПАНСЬКІ ПОХОРОНИ

СПОКІЙНІ ІСПАНСЬКІ ПОХОРОНИ

Сьогодні, 12:09

Кілька днів тому зробила одну річ, яку давно хотіла зробити, але то руки не доходили, то забувалось, то зайвих грошей не було. Але нарешті ці три фактори зійшлись у одній точці і я це зробила: підписала контракт зі страховою фірмою про похорони мої і мого чоловіка.

Після підписання ходила з якимось дивним відчуттям майже схожим на те відчуття, яке мала б відчувати теща зі старого українського анекдоту, яка конче хотіла, щоб її поховали в кремлівській стіні, і її хвацький зять виконав бажання тещі, але похорони мали відбутись найближчої суботи. Сподіваюсь, що я підпишу ще не один подібний контракт і не буду думати про те, що дешевше і вигідніше буде померти раніше.

Чому я вирішила підписати такий контракт? Ще у 2008 році у тому іспанському місті, де я живу, померла наша перша українка, і ми всі збирали гроші на відправку тіла в Україну. От тоді вперше подумалось, що заробітчани теж смертні і що не хочеться землякам створювати проблем у випадку смерті. Та й дітям не хочеться залишати наших проблем.

  Жителька Овруцького району потребує нашої допомоги. ФОТО

А як іспанці готуються до відходу у інший район, як вони про це називають? Один мій колега мене якось здивував, розповівши мені, що як тільки у нього народились діти, його мама одразу занесла їх до родинного контракту на випадок смерті, у якому вже були записані всі її діти та онуки. Бабуся сплачувала контракт за всю родину. Мені спочатку ідея дуже не сподобалась: подумалось, що ж то за бабуся, яка з перших днів життя онуків вже думає про її смерть? З роками я змінила свою думку і зрозуміла, що бабуся була права і що вона з висоти своїх літ знала, що, по-перше, у житті можете трапитись усе, і, по -друге, сплачуючи цю страховку, вона дарувала спокій своїм дітям.

Які страховки з цієї делікатної теми існують в Іспанії? Існують два типи страхування. Перший: сплачуєш за один раз 4-5 тисяч євро і забуваєш про все до самого останнього дня. І є другий тип: сплачуєш щороку як за машину, тільки з тією різницею, що страхування машини є обов’язковим, а це – ні. Звичайно, чим людина молодша, тим сума на рік менша. За двох людей середнього віку страховка є біля 160-175 євро на рік. При підписуванні страховки питають, чи ви не хворі. Але ніякого документа, який би підтверджував стан здоров’я, не вимагається. Коли людина помирає, то лікарня питає у родичів номер контракту і далі всі бюрократичні справи, машина, церква для відспівування, вінки, об’ява у газеті і об’яви по місцю проживання, крематорій чи поховання тіла – все вирішує страхувальна фірма. У випадку іноземців фірма відправляє тіло і оплачує супровід родичів.

  Восени у Житомирі відбудеться музичний чемпіонат ЕММА 2020

Тобто родина може повністю віддатись жалобі і не клопотатись всіма тими справами, які треба негайно вирішувати рідним померлої людини.

Хочу ознайомити вас з деякими розцінками. Вони є середні. Звичайний похорон коштує приблизно 3,5 тисяч євро. Об’ява у газеті про смерть не менше 300 євро. Вінок з живих квітів (інших не буває) 180-200 євро. Квіткова композиція з живих квітів 60-80 євро.

Ховають в Іспанії іноді на другий іноді на третій день. Для прощання існують спеціальні танаторії, де родині відводять кімнатку за склом, з туалетом і місцем, де можна відпочити. Труна завжди закрита. Є у танаторії книга жалоби, де можна записати свої співчуття родині. У селах ще є традиція, як у нас, прощатись з покійним, якого можна побачити. Ніяких пригощань і спиртного не дають.

Коли я сказала дітям, що хочу їх також занести у контракт, вони категорично відмовились. Я не наполягала.
Коли я почала цікавитись цією темою, взнала, що в Китаї батьки одразу після народження дитини купують для неї місце на цвинтарі.

Автор статті: Олена Косенко