Коронавірус негативно впливає на роботу мозку половини хворих

Коронавірус негативно впливає на роботу мозку половини хворих

Коронавірус негативно впливає на роботу мозку половини хворих

Сьогодні, 14:04

COVID-19 порушує функції мозку, погіршуючи людську пам’ять і знижуючи розумові здібності хворого.

Міжнародні дослідники під керівництвом доцента Шеррі Чу з Піттсбурзького університету в США стверджують, що важкі форми коронавірусної інфекції негативно позначаються на роботі мозку у, приблизно, половини пацієнтів. Результати роботи вчених з’явилися в науковому журналі JAMA Network Open.

У рамках дослідження було проаналізовано стан трьох тисяч носіїв SARS-CoV-2 і виявлено, що інфекція спровокувала деякі порушення в роботі нервової системи у 50% хворих.

“Найчастіше COVID-19 викликав гостру енцефалопатію – від неї страждало близько 50% пацієнтів, тоді як найрідше він призводив до розвитку менінгіту і мієлопатії, які вразили близько 0,1 – 0,2% хворих”, – стверджують вчені.

Таким чином експерти пояснюють порушення у функціонуванні травної та кровоносної систем, а також втрату нюху.

Коронавірус здатний проникати в деякі тільця інших тканин людського тіла, таких, як судини, стравохід, слизові оболонки носа і серце.

  Степанов повідомив, коли почнуться поставки NovaVax в Україну

Крім цього, COVID-19 негативно позначається на роботі мозку, погіршуючи його пам’ять і знижуючи розумові здібності хворого. Зафіксована гостра форма енцефалопатії, а 10-17% з цим діагнозом непритомніли і переживали інсульт.