В НАН заспокоїли тих, хто побоюється чорного грибка в Україні

В НАН заспокоїли тих, хто побоюється чорного грибка в Україні

В НАН заспокоїли тих, хто побоюється чорного грибка в Україні

Сьогодні, 16:03

Спалах мукормікозу в Індії після COVID-19 може бути обумовлений антисанітарними умовами.

Академік НАН України Володимир Широкобоков розповів про індійський штам коронавірусу. Про це він розповів порталу Обозреватель у четвер, 13 травня.

“Цей штам, дійсно, небезпечний, викликає важкі форми захворювання. Вражає не тільки літніх людей, а й середнього віку. Вірус набуває темпи мутаційної активності, і це далеко не останній варіант, який на нас чекає”, – сказав Широкобоков.

Вчений нагадав, що на тлі пандемії коронавірусу імовірна активізація грибкових недуг, зокрема, “чорного грибка” (мукормікоз) в Індії серед перехворілих на COVID-19. Він часто вражає людей з поганим імунним захистом – інфікованих ВІЛ, а тепер і у COVID-пацієнтів.

“Це опортуністична інфекція, яка виникає у сприятливих для неї умовах на тлі ослаблення організму людини”, – додав Широкобоков.

При цьому поки що академік про спалахи мукормікозу в Україні не чув.

“Але можливо, що активізація якихось грибкових інфекцій йде, проте увага зосереджується на самому захворюванні. Масштабний спалах мукормікозу в Індії може бути пов’язаний з антисанітарними умовами, які сприяють розвитку інфекції. Загалом, грибкові інфекції дуже поширені, але на сьогодні є досить хороші і антибіотики, і препарати, які від них лікують”, – резюмував Широкобоков.

  Где купить стильные и практичные мужские кроссовки?