В Україні майже закінчилася COVID-вакцина AstraZeneca

В Україні майже закінчилася COVID-вакцина AstraZeneca

В Україні майже закінчилася COVID-вакцина AstraZeneca

Сьогодні, 14:03

Вакцина AstraZeneca для першої дози закінчилася в пунктах щеплення в Києві і в 10 областях.

В Україні станом на 12 травня використали майже всі COVID-вакцини CoviShield і SKBio британсько-шведського виробника AstraZeneca. Препарати призначалися для імунізації першою дозою. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України в Facebook.

“Частину цієї вакцини (всього 26 тисяч доз) зарезервовано для введення другої дози тим пацієнтам, щеплення яких почалися з 24 лютого”, – відзначили в Міністерстві.

Вакцина для першої дози закінчилася в пунктах щеплення у Вінницькій, Київській, Кіровоградській, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській областях, а також у Києві. У МОЗ підкреслили, що імунізація першою дозою в перерахованих регіонах знову почнеться після отримання нової партії препаратів проти коронавірусу.

Проте імунізація українців триває. Громадяни отримують уколи препаратами CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech і Comirnaty від Pfizer-BioNTech.

Всього в Україну через прямі закупівлі доставили 1 215 000 доз вакцин компанії Sinovac, 500 тисяч доз вакцини AstraZeneca / CoviShield.

  На стаціонарному посту "Звягель" патрульні зупинили Volvo, у водія були підроблені документи. ФОТО

В рамках глобальної ініціативи СOVAX в країну прибули 367 тисяч препаратів AstraZeneca-SKBio і 117 тисяч доз Comirnaty від Pfizer.

До кінця травня очікують на прибуття партії в кількості 705 тисяч доз за міжнародною програмою COVAX. Ще близько півмільйона доз вакцини Pfizer за прямими контрактами привезуть в Україну в травні-червні.