Хто з житомирських нардепів отримує надбавки за науковий ступінь та почесні звання

Хто з житомирських нардепів отримує надбавки за науковий ступінь та почесні звання

Хто з житомирських нардепів отримує надбавки за науковий ступінь та почесні звання

Сьогодні, 10:11

Рух ЧЕСНО отримав відповідь від Апарату Верховної ради на запит щодо переліку нардепів у Верховній раді 9-го скликання, які мають почесті звання і наукові ступені та отримують грошові надбавки.

Інформація та відповідь на запит оприлюдненні 13 травня на сайті ЧЕСНО.

«Загалом у Верховній Раді 9-го скликання станом на грудень 2020 року науковий ступінь доктора наук мають 35 народних депутатів, кандидата наук (доктора філософії) – 73 нардепи (найбільше – юридичних та економічних наук), почесне звання «заслужений» (юрист, економіст, журналіст, лікар, будівельник, працівник сільського господарства, сфери послуг тощо) мають 35 нардепів. А 23 депутати є викладачами, доцентами, професорами або ж ректорами. Якщо дивитись у пофракційному розрізі, то найбільша кількість депутатів, які мають науковий ступінь, у фракції «Слуги народу» – 32, на другому місці ОПЗЖ – 12, найменше – чотири нардепи – у депутатській групі «За майбутнє» та позафракційні. Найбільша кількість депутатів зі званням «заслужений» також у фракцій “Слуги народу” та ОПЗЖ – вісім осіб, більшість із них – заслужені юристи
», – йдеться у публікації.

  АНЕКДОТ ДНЯ

Згідно із розпорядженням голови Верховної ради Дмитра Разумкова від 14 січня 2020 року № 99-к «Про оплату праці народних депутатів України у 2020 році», встановлена доплата за науковий ступінь:

кандидата наук (доктора філософії) — 15% посадового окладу;
доктора наук — 25%;
за почесне звання «заслужений» — 20%;
за почесне звання «народний» — 40%.
Натомість оклад депутата, згідно з постановою, встановлений виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня кожного року, наразі він становить 2270 гривень.

У 2021 році посадові оклади Верховної Ради виглядають так:

голова Верховної Ради — 27 240 гривень (12 мінімумів);
перший заступник — 26 105 гривень (11,5 мінімумів);
заступник — 24 970 гривень (11 мінімумів);
голова комітету, спецкомісії, фракції чи групи — 23 835 гривень (10,5 мінімуму);
перший заступник, заступник голови комітету, заступник голови спецкомісії, секретар комітету, заступник голови депутатської фракції чи групи, голова підкомітету комітету — 23 381 гривня (10,3 мінімуму);
член комітету — 22 770 гривень (10,0 мінімуму).

  Статистика по захворюванню на Covid у Житомирській області за минулу добу, кількість одужавших та інформація про пацієнтів, на стаціонарному лікуванні

ЧЕСНО порахувало, що у пересічного депутата – члена комітету надбавка складе 3415,50 гривні на місяць.

Хто з житомирських нардепів отримує надбавки за науковий ступінь та почесні звання
Хто з житомирських нардепів отримує надбавки за науковий ступінь та почесні звання

«У Верховній Раді цього скликання є депутати, які отримують надбавки і за почесне звання, і за вчений ступінь. Більшість із них представники фракції ОПЗЖ, зокрема нардеп Тарас Козак є кандидатом економічних наук та заслуженим економістом України, Юрій Павленко – заслужений працівник фізичної культури і спорту та кандидат філософських наук, колишній суддя КСУ і теперішній депутат Василь Німченко – заслужений юрист України та кандидат юридичних наук. Проте серед депутатів, що мають подвійну надбавку, є і представники інших фракцій парламенту, наприклад «Європейській солідарності»: Петро Порошенко – заслужений економіст України та кандидат юридичних наук, Руслан Князевич також є заслуженим юристом і кандидатом юридичних наук. У «Слузі народу» подвійну надбавку отримує брат заступника голови ВРУ Микола Стефанчук, він також і заслужений юрист, і кандидат юридичних наук. Аналогічні звання та надбавки має депутатка від «Батьківщини» Анжеліка Лабунська», – йдеться у публікації.

  У Бердичеві горіла будівля колишнього складу м'ясокомбінату. ФОТО

Зауважимо, що Павленко та Лабунська очолюють обласні осередки відповідних політсил в Житомирській області.

У відповіді на запит також є інформація ще про кількох нардепів від Житомирської області: Володимир Арешонков (депутатська група «Довіра», обраний від Коростенського округу №64) має науковий ступінь доктора педагогічних наук і звання «Заслужений працівник освіти України»; Богдан Кицак (фракція «Слуга народу», обраний від Бердичівського округу №63) має науковий ступінь кандидата історичних наук.