Вчені знайшли універсальне антитіло до коронавірусу

Вчені знайшли універсальне антитіло до коронавірусу

Вчені знайшли універсальне антитіло до коронавірусу

Сьогодні, 14:33

Особливий тип антитіл виробляється у пацієнтів, які перенесли COVID-19, а також менш серйозні коронавіруси, що викликають застуду.

Американські вчені виявили перехресно-реактивне антитіло до COVID-19 та інших коронавірусних інфекцій, які викликають звичайну застуду Про це йдеться в повідомленні на сайті Інституту Скріппса.

Зазначається, що універсальне антитіло було виявлено при дослідженні зразків крові, зібраних до пандемії, які порівнювалися із зразками SARS-CoV-2.

Антитіло також нейтралізувало SARS-CoV-1 – коронавірус, що викликає атипову пневмонію, спалах якої спостерігався на початку 2000-х років.

“Наша ідентифікація крос-реактивного антитіла проти SARS-CoV-2 і більш поширених коронавірусів є перспективною розробкою на шляху до вакцини або терапії широкої дії”, – заявив один з авторів дослідження, імунолог Денніс Бертон.

Вчені вважають, що антитіло виробляється В-лімфоцитами, що “запам’ятали” простудний коронавірус і активізуються при інфікуванні SARS-CoV-2.

“В-клітини пам’яті – важлива частина імунної системи. Вони “пам’ятають” початкові загрози захворювання і можуть циркулювати в кровотоці протягом десятиліть, готові повернутися до дій, якщо загроза виникне знову”.

  Житомирський виконком проголосував за звернення до міністерства щодо відновлення навчання в школах з 1 вересня

Встановлено, що антитіло зв’язується, головним чином, зі стійкою частиною спайкового білка коронавірусу, яка не сильно змінюється від штаму до штаму.