У ВООЗ заявили про найбільш небезпечні штами COVID-19

У ВООЗ заявили про найбільш небезпечні штами COVID-19

У ВООЗ заявили про найбільш небезпечні штами COVID-19

Сьогодні, 07:53

Наприкінці травня влада В’єтнаму повідомила про виявлення на території країни штаму COVID-19, який увібрав в себе особливості двох вже відомих небезпечних варіантів інфекції – британського та індійського.
Найбільшу стурбованість у фахівців ВООЗ викликають чотири різновиди коронавірусу COVID-19, які поширюються швидше за інших. Про це у вівторок, 1 червня, на брифінгу заявила глава підрозділу надзвичайних захворювань ВООЗ Марія ван Керкхове.

Вона особливо відзначила мутацію коронавірусу, яка була виявлена ​​у В’єтнамі. За її словами, цей різновид вже добре відомий фахівцям ВООЗ.

“Ми знаємо, що цей варіант легше поширюється серед людей”, – додала фахівець.

Як зазначила ван Керкхове, штам вірусу, виявлений у В’єтнамі, постійно видозмінюється. Керкхове припустила, що еволюція цього штаму COVID-19 триватиме і далі.

“У цілому існує чотири варіанти вірусу, які викликають у нас особливу стурбованість. Однак навіть проти цих варіантів добре працюють заходи щодо запобігання поширенню інфекції”, – зазначила ван Керкхове.

  За минулу добу на Житомирщині зареєстровано 23 смерті від коронавірусу

Говорити про інші три різновиди вона не стала.

Раніше міністр охорони здоров’я В’єтнаму Нгуєн Тхань Лонг заявив, що генетичне секвенування аналізів декількох пацієнтів виявило наявність відразу двох поширених варіантів коронавірусу. За його словами, новий штам інфекції набагато більш заразний і легко передається через повітря.