Закупівлі Prozorro: поради, котрі допоможуть виграти тендер

Закупівлі Prozorro: поради, котрі допоможуть виграти тендер

Закупівлі Prozorro: поради, котрі допоможуть виграти тендер

Сьогодні, 16:38

З року в рік дедалі більше українських підприємств наважується  на участь в державних закупівлях, адже це ідеальна нагода налагодити взаємовигідну співпрацю з оптимальними для обох сторін умовами.

Хто вже хоча б один раз долучався до публічних торгів знає, що держтендери Prozorro – це, перш за все, жорстка конкуренція, а тому потрібно добре попрацювати, щоб сподіватися на успіх. І хто для цього докладає максимум зусиль, той у підсумку й здобуває пальму першості.

Насправді якогось конкретного рецепту успіху в тендерах не існує, проте можна виокремити декілька практичних порад, котрі у сумі можуть посприяти тому, що переможцем торгів стане саме ваш бізнес.

Краще синиця в руках, аніж журавель в небі

Якщо ви впевнено рухаєтесь в бік участі в публічних закупівлях, не варто ганятись за крупними пропозиціями. Спробуйте почати з невеличких тендерів:

  • По-перше, вони значно легші та простіші у виконанні;
  • По-друге, як правило, тут панує нижчий рівень конкуренції;
  • По-третє, навіть у випадку програшу ви не зостанетесь надто засмученим, однак здобудете дорогоцінний досвід, який буде доречним в майбутніх тендерних кампаніях.

Уважність та ретельність на кожному етапі підготовки

Ознайомтесь із вимогами тендера максимально уважно, добре вивчивши кожен пункт. Якщо ви підходите під основні критерії, переходьте до наступного етапу – підготовки потрібної документації – перегляньте список обов’язкових документів, підготуйте та завантажте їх не пізніше вказаного терміну.

Якщо замовник виявив якісь неточності чи помилки і звернувся до вас з проханням внести правки, в жодному разі не нехтуйте цим, у вас буде 24 год. для того, щоб вирішити це питання.

Ваша кінцева пропозиція?

Тендер виграє той, хто зможе зробити найвигіднішу пропозицію. А тому перед стартом торгів визначіть для себе остаточну суму, за яку ви готові надавати послуги чи постачати товар держустановам та закладам тощо. Не варто торгуватись до останнього, щоб потім піти в «мінуси». Краще мати чітку межу, коли потрібно зупинись, і, приміром, зосередитись на інших подібних торгах.

До речі, щоб максимально реалістично змоделювати тендерний процес, можна потренуватись на спеціальних онлайн-симуляторах. Такі інструменти, як мінімум, дозволять вам зрозуміти суть державних тендерів Прозорро та як все це приблизно виглядає на реальних торгах.

Надійний торгівельний майданчик

Перемога в тендері певною мірою залежить і від обраного майданчика для торгів. Перш за все це повинна бути авторизована системою Prozorro платформа, тобто яка функціонує на легальній основі.

Разом з тим оцініть функціональність та зручність майданчика, якість та рівень користувацької підтримки, присутність всіляких корисних інформаційних розділів та інструментів, котрі так чи інакше сприятимуть успішній участі в державних закупівлях.

Рішуче налаштовані на перемогу в тендері? Тоді докладіть максимум зусиль на всіх етапах торгів – це ключова передумова перемоги на публічних торгах, котрий у підсумку дасть надійний та прибутковий контракт, гарантований державою!

  МУЗІКА. Chayanne ~ La Playa