Юрій Сарапійчук: “Коростишівська міська рада: погляд зсередини!”

Юрій Сарапійчук: "Коростишівська міська рада: погляд зсередини!"

Юрій Сарапійчук: “Коростишівська міська рада: погляд зсередини!”

Сьогодні, 16:26

Коростишів – одне з найбільших та найбагатших міст Житомирської області. Це місто вважається центром гранітної промисловості, а люди з усіх куточків Житомирщини їздять до Коростишева відпочивати до його мальовничих штучних і природних водойм.

Безумовно, не тільки природа, але й сам Коростишів мав би величезний туристичний потенціал, якби цього хотів його «господар». Якби він займався ремонтом доріг, освітленням вулиць, та найболючішими проблемами міста, а не “прибирав” людей, які йому не вигідні.

Бувший секретар міської ради – Юрій Леонідович вважає, що міський голова Коростишева Іван Кохан та його прибічники просто шукали привід звільнити його з посади секратаря. Адже саме секретар виконує повноваження міського голови у разі припинення повноважень останнього. Й ця перспектива, вочевидь, лякала Івана Кохана, а тому згодом з нічого був створений привід для його звільнення.

Юрій Сарапійчук зазначив, що відповідно до розпорядження голови Житомирської ОДА окремим категорія працівників ради проведено перерахунок зарплати по третій групі нарахування, що суттєво підвищувало їх заробітну плату в порівнянні з іншими працівниками.

А Юрій вважав правильним проводити нарахування премій та інших додаткових гарантій в оплаті праці керівникам за наступним порядком: всім керівникам (у т.ч. й собі) по 20%, а решті – по 60%. Чому? Тому що коли планувався бюджет, міська рада не враховувала суттєве підвищення окладів окремим групам працівників відповідно до вищезгадане розпорядження.

  У Коростенському районі відбудеться І-й Фестиваль народної творчості «Моя Україна – єдина та вільна»

Відповідно до проведеного підрахунку і проведення нарахування заробітної плати окремим категоріям працівників Коростишівської міської ради призвело до виникнення проблеми виплати заробітної плати по міській раді у 4 кварталі поточного року на яку не вистачатиме понад 1,3 млн. гривень.

У той же час, знаючи про існуючу проблему міський голова Кохан І. надав керуючій справами виконавчого комітету Оксані Полєшко окрім заробітної плати і матеріальну допомогу на вирішення побутових питань загальна сума яких склала понад 90 тис. грн. Натомість інші працівники ради отримали по 5 – 7 тисяч грн. заробітної плати.

Старостам старостинських округів міської ради за квітень-травень місяці заробітна плата не була виплачена у повному обсязі. Як пояснив міський голова – на повну оплату праці старостам не вистачило коштів.
Відповідно до Положення про оплату праці та преміювання міського голови, керівництва Коростишівської міської ради, працівників структурних підрозділів, технічного персоналу Коростишівської міської ради та інших працівників Коростишівської міської ради (додаток 1 Колективного договору між адміністрацією і трудовим колективом Коростишівської міської ради на 2019 – 2021 роки) матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань працівникам міської ради надається в розмірі середньомісячної заробітної плати при наявності коштів з фонду економії заробітної плати.

Окрім цього, пунктами окремими вищезгаданого Положення визначено, що преміювання працівників Коростишівської міської ради, встановлення їм надбавок та доплат здійснюється за поданням керуючого справами виконавчого комітету міської ради на підставі оцінки та всебічного аналізу виконання ними посадових обов’язків і завдань. Встановлення або позбавлення премії, надбавки та доплати працівникам Коростишівської міської ради здійснюється на підставі розпорядження міського голови, яке готується на основі доповідної записки керуючого справами виконавчого комітету міської ради на ім’я міського голови із відповідним обґрунтуванням.

  У Житомирі під час пробігу «Забіг єдності. Поліція передає естафету» буде частково перекрито рух транспорту

І тут, керуюча справами виконкому Полєшко О. «розмахує» наліво-направо, позбавляючи працівників апарату ради премій та надбавок на власний розсуд.

У той же час, бувшим секретарем ради – Сарапійчуком Ю. у березні 2021 року була подана доповідна записка про позбавлення виплати премії заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Мілюхіна В.В. за неналежне виконання службових обов’язків, яка міським головою Коханом І. та керуючою справою Полєшко О. не прийнята до розгляду та врахування.

У свою чергу, Кохан І., Полєшко О. та Мілюхін В. почали збирати підписи серед депутатського корпусу про звільнення Сарапічука Ю. із займаної посади.

Міський голова і його зазначена вище «команда» усіма зусиллями спробували «підімняти» під себе й існуючу у міській раді профспілкову організацію, зробити її «ручною».

Новообраний секретар міської ради Защипас Є. «активно» включився допомагати «команді» у наведенні кадрової чистки шляхом здійснення психологічного тиску на працівників міської ради, які у той же час є і чинними депутатами міської ради, вимагаючи тиснути потрібні кнопки під час голосування, інакше – звільнення.

  Оголошено другий повторний аукціон із подажу майна ПАТ "Верстатуніверсалмаш"

За результатом такої роботи секретаря – депутати Єрмак Н. та Коробенікова Ю. опинилися на лікарняних ліжках.

Працівника загального відділу – Добрянську Дарину секретар Защипас Є. зобов’язав бути «особистим секретарем» та 24 години на добу фіксувати та висвітлювати у соціальних мережах його «плідну» роботу. Від цього й остання опинилася теж на лікарняному ліжку.

На даний час «горе-реформатори» взялися за Першого заступника міського голови Дейчука Руслана та заступника голови з питань діяльності виконавчих органів ради Бондарчука Сергія. На останнього взагалі чиняться постійні нападки за те, що він тримає під постійним контролем діяльність комунальних закладів охорони здоров’я щодо цільового використання коштів та їх перевитрати.

Другий місяць поспіль затягуються проведення сесій і розгляд внесених на пленарні засідання питань. Запроваджена практика внесення на розгляд міської ради питань з порушенням регламенту роботи, особливо з кадрових призначень, переформатування постійнодіючих депутатських комісій.

Секретарем ради не забезпечується контроль за виконанням депутатських запитів та повідомлення депутатів про результати розгляду їх запитів.

Поки-що така «бурна» діяльність міського голови та його команди призводить лише перспективну громаду до руїн.

Юрій Сарапійчук: "Коростишівська міська рада: погляд зсередини!"