У Житомирі у Національному музеї космонавтики відбудеться презентація книги В’ячеслава Шнайдера

У Житомирі у Національному музеї космонавтики відбудеться презентація книги В'ячеслава Шнайдера

У Житомирі у Національному музеї космонавтики відбудеться презентація книги В’ячеслава Шнайдера

Сьогодні, 12:09

Сьогодні у Національному музеї космонавтики ім. С.П. Корольова відбудеться презентація книги В’ячеслава Шнайдера.

Захід розпочнеться о 17:00.

Під час презентації житомирянам представлять книгу В’ячеслава Шнайдера “Сьома заповідь“.

Директор Національного музею космонавтики Ірина Дячук розповіла журналістам сайту Zhitomir-Online, що книга була видана за благодійні кошти, зібрані друзями та колегами В’ячеслава Шнайдера.

У Житомирі у Національному музеї космонавтики відбудеться презентація книги В'ячеслава Шнайдера

Ірина Дячук

Керував видавництвом книги відомий літератор Володимир Даниленко. Саме він буде проводити сьогодняшню презентацію книги.

Ірина Дячук запрошує усіх житомирян завітати до Національного музею космонавтики ім. С.П. Корольова на презентацію книги В’ячеслава Шнайдера та проанонсувала, що під час презентації будуть виконуватись й музичні композиції.

У Житомирі у Національному музеї космонавтики відбудеться презентація книги В'ячеслава Шнайдера

Біографія В’ячеслава Шнадера:

В’ячеслав Шнайдер народився 1956 року в інтелігентній родині: батько Ізяслав Володимирович був кореспондент Володарсько-Волинської районної газети «Прапор», а мати Фаїна Наумівна – шкільна вчителька. Пануюча в родині атмосфера сприяла тому, що В’ячеслав читав день і ніч, що й, власне, розвинуло в ньому літератора. З дитинства він був яскраво вираженим гуманітарієм, захоплювався російською і зрубіжною літературою, а пізніше – філософією. Тому юнацькою драмою став вибір професії, коли замість здобувати гуманітарну освіту він спершу вступив до Житомирського автодорожного технікуму, а по закінченню його ще чотири роки «відробляв» на виробництві. Цей період свого життя він коментував з іронією: «Поет, а до того ж єврей – погана суміш для оволодіння робітничими спеціальностями». 1980 року В’ячеслав Шнайдер вступив на філологічний факультет Житомирського педагогічного інституту, спеціальність – «Російська мова та література». Тут глибини фахової майстерності йому відкривали Олександр Чирков, Галина Соболевська, Галина Бондаренко. З особливою вдячністю згадував викладача філософії Володимира Щедріна – глибоку й одухотворену особистість; викладача політекономії Сергія Сороку, що справив дуже позитивний «дисидентський» вплив; історика Олександра Кузьміна та філолога Іду Федоровську. Друзям і колегам-студентам В’ячеслав Шнайдер запам’ятався як автор гумористичних віршів, що завжди мали успіх, однак сам він називав часи навчання в інституті періодом «безплідних творчих потуг», коли він відчував у собі письменника, але не задовольнявся написаним. Проте це був період визрівання таланту, який розвинувся згодом.

  На Буковині від COVID-19 померла 29-річна лікарка-педіатр, яка чекала на народження первістка

10 років після вузу він працював у сільських школах Володарсько-Волинського району, пізніше пережите і побачене стане матеріалом для високо поцінованої книги «Записки сільського єврея». Залишивши викладання, В’ячеслав Шнайдер звернувся до журналістики. Спершу працював у міській газеті «Прес-Форум», де виробив свій оригінальний стиль, що поєднав журналістику і літературу. Вже в перший рік своєї роботи отримав звання кращого журналіста в Житомирі. Згодом, захопившись спортивною журналістикою, отримав друге місце в конкурсі спортивних журналістів України.

Зрештою журналістика переросла в літературу. 1994 року вийшла збірка віршів «Тен-клуб», яка одразу здобула скандальну популярність. 1998 року в антології «Опудало» вийшла збірка оповідань «Записки сільського єврея», яка була оцінена критикою як «гумористичний шедевр». Інші твори друкувалися у часописах та виданнях «Кур’єр Кривбасу», «Київ», «Слово», «Косень», «Житомирський феномен», писав тексти для політико-сатиричного театру «Вертеп». Член міжрегіональної Спілки письменників України.

В’ячеслав Ізяславович працював старшим науковим працівником Житомирського обласного літературного музею, поєднуючи цю роботу з журналістикою і літературою. Захоплювався філософією, поезією.

У Житомирі у Національному музеї космонавтики відбудеться презентація книги В'ячеслава Шнайдера
  За минулу добу на Донбасі сепаратисти 9 разів обстріляли українські позиції