Рада розгляне законопроект, який створить проблеми для трудових мігрантів, – Ігор Попов

Рада розгляне законопроект, який створить проблеми для трудових мігрантів, - Ігор Попов

Рада розгляне законопроект, який створить проблеми для трудових мігрантів, – Ігор Попов

Сьогодні, 15:02

Політичний та громадський діяч Ігор Попов

Наступного тижня першим питанням порядку денного у вівторок Рада розгляне законопроект про податкову амністію – добровільне декларування активів громадянами. Підготовлений до другого читання текст у разі ухвалення не допоможе боротьбі з корупцією чи наповненню бюджету. Натомість, він підвісить на гачок правоохоронних органів всіх громадян, які мають які-не-які заощадження.

Законопроект пропонує сплатити додатковий податок із суми грошових коштів та вартості нерухомості, які має громадянин. І ключове положення – для тих громадян, які цього не зроблять, встановлюється норма власності – 400 тисяч гривень, автомобіль, квартира до 120 метрів і будинок до 240 метрів. Все що понад норми і не пройшло декларування зі сплатою податку – вважається вкраденим із ухилянням від сплати податків.

Ця норма суперечить як мінімум строкам давності відповідальності за несплату податків, які навіть за ухиляння у особливо значних розмірах становлять 10 років. Тобто умовно будинок і квартири, побудовані на кошти заробітчанина 10 років тому, по закону вже є амністованими.

  У Новогуйвинській ОТГ половина депутатів не з'явилася на чергову сесію селищної ради

Новий закон не створить проблем олігархам, які за допомогою армії юристів уже оформили правильно всі свої активи. Так само закон не стосується чиновників, які і так заповнюють електронні декларації, і встигли внести туди мільйони готівки, біткоїни та інші коштовні активи.

Закон створить проблеми для трудових мігрантів, моряків, та громадян, які тяжкою працею створили маленький бізнес – вирощують у теплиці овочі чи займаються будівництвом. Держава не допомагала таким громадянам, а вони своєю працею утримували свою родину та ще і створювали робочі місця для інших.

Альтернативним шляхом мала бути повна амністія для такої категорії громадян, подання нульової декларації без сплати додаткових податків, і подальша легалізація економічної діяльності. Зараз же сплачувати додатковий податок ніхто не захоче, але після закінчення терміну до будь-кого зможуть прийти і запитати: так твій мікроавтобус будемо арештовувати чи готовий домовлятися? Або корупція буде виникати при будь-якій угоді про витрачання крупної суми коштів: ви автомобіль купуєте за легалізовані кошти, чи будемо мутити?

  Чудовій жінці з Житомирської області потрібна фінансова допомога, аби побороти недугу

Мабуть, боротися з тіньовою економікою все таки треба починати з мільярдних схем, а не з залишків середнього класу.