В Україні мають намір списати тепловикам борги за газ

В Україні мають намір списати тепловикам борги за газ

В Україні мають намір списати тепловикам борги за газ

Сьогодні, 14:57

Влада має намір врегулювати питання з боргами облгазів і облгаззбутів і реструктуризувати борги водоканалів.

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 15 червня, 301 голосом прийняла в першому читанні законопроект, який передбачає врегулювання і реструктуризацію заборгованості за газ і його доставку підприємствам теплокомуненерго.

Також планується врегулювання боргів облгазів та облгаззбутів і реструктуризація боргів водоканалів.

У законопроекті прописано порядок участі суб’єктів ринку природного газу в процедурі врегулювання заборгованості за газ і послуги з його транспортування.

Закріплюються механізми врегулювання такої заборгованості шляхом: проведення взаєморозрахунків із залученням коштів держбюджету, реструктуризації залишку непогашеної заборгованості на визначених законом умовах, списання пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, за умови погашення тіла боргу.

Документ переносить розрахункову дату з 1 липня 2016 на 1 травня 2021 року.

Також продовжується граничний термін реструктуризації заборгованості.

Закон встановлює однакові умови для врегулювання пені/штрафних санкцій підприємствам теплоенергетики та водопровідно-каналізаційного господарства.

Уточнюється і процедура реструктуризації боргів суб’єктів господарювання на території Донецької та Луганської областей на період проведення операції об’єднаних сил, якщо засновник і/або частина виробничих одиниць підприємства розташовані на території, де органи держвлади тимчасово не здійснюють свої повноваження.

  МУЗІКА. Caro Emerald - A night like this - Stuck