Україна розраховує отримати ПДЧ в 2022 році

Україна розраховує отримати ПДЧ в 2022 році

Україна розраховує отримати ПДЧ в 2022 році

Сьогодні, 13:00

Міністр прокоментував декларацію саміту НАТО, в якій Україні обіцяють членство через ПДЧ, але не називають термінів.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба сподівається, НАТО надасть Україні План дій щодо членства в 2022 році. Про це він написав у Facebook у вівторок, 15 червня.

“Так що якщо врахувати контекст, це дуже хороша для нас декларація. Але я завжди чесно кажу партнерам, що за хорошими деклараціями повинні йти хороші дії. І краща така дія – надання Україні ПДЧ у 2022 році”, – прокоментував Кулеба рішення саміту НАТО, на якому підтвердили обіцянку членства України через ПДЧ, але не назвали жодних термінів.

За словами міністра, всього за пару днів до саміту НАТО згадки про ПДЧ для України не було в тексті декларації. “Це правда, що ми її буквально вигризли в останній момент завдяки власній наполегливості, чесній розмові з НАТО і твердій підтримці ключових наших друзів”, – говорить глава МЗС.

  Пологи в Україні з 1 квітня почнуть оплачувати по-новому: що зміниться

За його словами, декларація саміту має набагато ширший контекст.

“Це, по суті, План дій нового НАТО, в якому США помирилися з іншими союзниками і тепер з новими силами Альянс працюватиме над досягненням поставлених цілей, підтримкою певних друзів, в тому числі України, і стримуванням певних суперників, в тому числі Росії”, – вважає Кулеба.

Він запевнив, що Україна вже зробила достатньо реформ, щоб отримати ПДЧ. “Коли нам говорять “давайте ще більше реформ”, у мене одне питання: скільки ще?” – запитує міністр.

Кулеба висловив переконання, що Україна буде членом НАТО. “Для цього є згода і в Альянсі, і в Україні. І чим швидше ми станемо на шлях ПДЧ, тим сильнішою ставатиме Україна і євратлантичний простір в цілому. Все інше – це контекст, з яким ми системно працюємо”, – резюмував глава МЗС.