Вчені заявили про новий метод захисту від COVID

Вчені заявили про новий метод захисту від COVID

Вчені заявили про новий метод захисту від COVID

Сьогодні, 07:57

Вірус, що викликає звичайну застуду, запускає у хворого імунну відповідь, яка може запобігти зараженню коронавірусною інфекцією.

Звичайна застуда може захистити людину від зараження коронавірусом COVID-19. Такого висновку після досліджень дійшли вчені з Єльського університету, повідомляє Daily Mail.

Зазначається, що вірус, який провокує застуду, запускає у хворого імунну відповідь, яка може запобігти зараженню коронавірусною інфекцією. Це відкриття може стати відправною точкою для того, щоб знайти більш ефективні способи лікування COVID-19.

Імунна відповідь є стимульованими інтерфероном генами, які реагують на ранній стадії захворювання і запобігають розмноженню вірусу в організмі. Дослідники раніше виявили, що підвищення імунітету в результаті застуди може захистити людину від грипу, тому вчені стали шукати аналогічний спосіб боротьби з COVID-19.

Фахівці виростили в лабораторії тканину дихальних шляхів, заразили її риновірусом, що викликає застуду, а потім коронавірусом. Після контакту з риновірусом відбулася активація імунної системи, яка зупинила поширення SARS-CoV-2.

При цьому вчені наголошують, що лікування, засноване на цьому принципі, потрібно починати якнайшвидше з моменту зараження людини коронавірусною інфекцією, щоб SARS-CoV-2 не розмножувався в організмі експоненціально.

  На Житомирщині батько зіштовхнув з припічку 8-річного сина, у дитини перелом руки

На більш пізніх стадіях захворювання така терапія небезпечна, оскільки високий рівень інтерферону може надмірно стимулювати імунну систему і привести до більш важкого перебігу COVID-19.