Відпирався й матюкався – у Бердичеві покарано водія за відмову від огляду на стан сп’яніння

Відпирався й матюкався - у Бердичеві покарано водія за відмову від огляду на стан сп’яніння

Відпирався й матюкався – у Бердичеві покарано водія за відмову від огляду на стан сп’яніння

Сьогодні, 14:47

Оштрафувати за відмову від освідування й на рік позбавити посвідчення – апеляційна інстанція погодилась із рішенням Бердичівського міськрайонного суду щодо 37-річного водія «ВАЗівки».

Про це 16 червня інформує пресслужба Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області.

“Вночі наприкінці січня цього року по вул. Ліпецького у Бердичеві кермувальник потрапив у поле зору поліції, бо мав явні ознаки сп’яніння. Освідуватись на місці зупинки відмовився й забажав зробити це… у Житомирі! Правоохоронці роз’яснили, що відповідно до інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння» здавати кров можна у найближчому медичному закладі, яким у даному разі була районна лікарня”, – йдеться у повідомленні.

На суді чоловік не визнав себе винуватим, переконував, що не був п’яним і що від освідування не відмовлявся: лише не хотів дути у «Драгер». А до районної лікарні, куди був доставлений, його навіть не завели. Крім того, поскаржився на правоохоронців, котрі начебто били його через те, що він поводився агресивно.

  На Житомирщині за тиждень сталася 121 ДТП: 12 з них - з потерпілими

Усі обставини тієї ночі було з’ясовано і завдяки свідкам та долученим до справи матеріалам, серед яких – відеофайли двохгодинної тривалості. Після зупинки чоловік поводився зухвало: лаявся, грозив розправою та звільненням, кричав полісменам, аби завезли його освідуватись до Житомира, і вдарив одного з них. Тому до водія цілком законно (з метою особистої безпеки і припинення правопорушення) застосували сльозогінний газ та кайданки. Після прибуття на територію лікарні він продовжував опиратись, тож так і не переступив поріг закладу. Зрештою, за відмову від освідування на нього у присутності двох свідків склали адміпротокол за частиною 1 статті 130 КУпАП.

За наслідками повного і всебічного судового розгляду водія визнали винним в інкримінованому правопорушенні й оштрафували на 10 200 грн (подія мала місце ще до березневого посилення відповідальності за нетверезе водіння). Також його на рік позбавлено водійського посвідчення.

В установлений законодавством час чоловік скористався правом оскаржити винесену постанову, однак Житомирський апеляційний суд дійшов до переконання, що суд першої інстанції покарав його цілком заслужено та справедливо.