Навіщо Зеленський подарував візитівку меру Житомира?

Навіщо Зеленський подарував візитівку меру Житомира?

Навіщо Зеленський подарував візитівку меру Житомира?

Сьогодні, 21:37

Для багатьох у Житомирі те, що сталося під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, яке проходило два тижні тому у місті Хмельницькому, виявилося цілковитою несподіванкою. У ході засідання Президент України Володимир Зеленський видав цілу низку хвалебних фраз на адресу мера Житомира Сергія Сухомлина.

Навіщо Зеленський подарував візитівку меру Житомира?

Те, що Сергій Іванович Сухомлин, разом із мерами Львова та Дніпра, увійшов до керівного складу Конгресу місцевих та регіональних влад України, сенсації не створило. Як не кажи, а партія «Пропозиція» сьогодні прагне знайти спільну мову із Офісом Президента України, а тому від керівних посад у структурі, що діє під опікою глави держави, ніхто із мерів не ризикне відмовитися. Але те, про що розповів Сергій Сухомлин у ході свого виступу, неабияк вразило Президента України.

Аякже! Вперше в Україні місцева влада за рік з «хвостиком» на кошти закордонних інвесторів збудувала у Житомирі по суті новий водоканал. Це – за словами Сергія Сухомлина. За його ж словами, у серпні 2021-го року у Житомирі урочисто відкриють нову котельню, яка одночасно грітиме величезну частину житлового сектора Житомира і генеруватиме електроенергію на потреби КП «Житомиртеплокомуненерго». Щодо самого «Житомиртеплокомуненерго», то Сергій Сухомлин ще раз вразив Президента показником технологічних втрат у мережах житомирських тепломагістралей. Він, виявляється, сягає лише 6%, у той час, коли середньозважені нормативи, що діють в Україні, сягають 12%. Володимир Зеленський від здивування, а ще від задоволення від того, що в Україні вже існують такі хазяйновиті міські голови, ледве зі стільця не впав.

Навіщо Зеленський подарував візитівку меру Житомира?
  У скількох школах Житомира є камери відеоспостереження, охоронники та «тривожна» кнопка

А коли Сергій Сухомлин заявив, що ЛЕД-освітлення вулиць у Житомирі дають надзвичайний економічний ефект, то Президент України лише потирав руки від задоволення. При цьому Володимир Зеленський зачаровано стежив за слайдами, якими мер Житомира підсилював свій виступ.

Затим у виступі житомирського міського голови розпочалася порція із «пропозицій», які також схвально були оцінені главою держави. Здавалося, ще три, або, максимум, п ‘ять хвилин і Сергій Сухомлин отримає призначення на посаду міністра з питань житлово – комунального господарства. Проте Володимир Зеленський не став позбавляти житомирян їх талановитого мера і лише запросив його до Києва. Так би мовити, до Офісу Президента, аби поділитися досвідом суперуспішної діяльності на шляху розквіту Житомира ближче і конкретніше.

Важко сказати, чи дивиться Президент України щоденні випуски телевізійних новин, де якраз із Житомира дедалі частіше лунають репортажі на «водні» теми. Можливо відсоток втрат тепла у мережах житомирського «Теплокомуненерго» і насправді зразково низький, але із водою та роботою місцевого водоканалу у Житомирі – відверта біда. І то, вже не перший рік. Системного водопостачання, як такого, у Житомирі вже немає кілька років. Про воду, «як у Сеулі», у Житомирі згадують як про давній, до того ж, передвиборчий жарт Сергія Сухомлина. Стосовно будівництва очисних споруд, які мають бути завершені також восени нинішнього року, то цей обєкт на якість води у квартирах житомирян зовсім не вплине. Адже головна біда із водопостачанням у Житомирі полягає у вкрай жалюгідному стані міської водомережі. А тому про гарну воду у Житомирі можна буде говорити лише після масштабної реконструкції вкрай зношеної мережі. І говорити про це доведеться, швидше за все, вже не Сухомлину і, тим паче – не Зеленському.

  Замкнула сина на кілька днів вдома без їжі: на Житомирщині мати сплатить штраф

Що цікаво, мер Житомира за допомогою доповіді зі слайдами буквально заворожив не лише Президента України, але й чималу аудиторію, яка прибула на засідання Конгресу місцевих та регіональних влад. Багато людей зі зрозумілих причин не знають справжньої ситуауції у Житомирі. Мер із захопленням розповідав про оновлення парку електротранспорту у Житомирі, але ніхто із учасників Конгресу навіть не уявляє, які складнощі чекають на житомирян у звязку із авантюрою нинішньої команди Сергія Сухомлина стосовно долі житомирського трамваю.

Якщо конкретніше – нинішнє керівництво Житомира вирішило позбутися трамваю, як нерентабельного виду транспорту. Бачте, тролейбуси, закуплені за мільйони євро, у Житомирі рентабельні, а трамваї – ні! У таку маячню навіть за допомогою слайдів ніхто не повірить.

Навіщо Зеленський подарував візитівку меру Житомира?

Якщо Президент України прибуде до Житомира, то його ж, звісно, на трамваї возити не будуть. І воду, яка ледь не щоденно «фонтанить» з – під землі, також Зеленському не покажуть. Президент України навіть і гадки не має, що місто Житомир – всуціль депресивне місто, де щороку зникають великі підприємства, а малий та середній бізнес примножується лише МАФами. Їх сьогодні у Житомирі розплодилося стільки, що й столиця за нами не вженеться.

  На трасі в Житомирській області горіла вантажівка, а в Чуднові - ВАЗ. ФОТО

Ще один напрям, де діяльність «команди» Сухомлина ознаменована дуже масштабними розмірами – запозичення і кредити. Усім відомо, що позичене доведеться віддавати. І, наприклад, вже другий рік із бюджету Житомира відраховуються кредині зобовязання величиною у 130 мільйонів гривень. У 2022-му році Житомир має «віддати» вже 164 млн раніше позичених коштів і така ж тенденція збережеться аж до 2027 року. А мер ледь не урочисто висловлює Президенту України, що Житомир і надалі братиме кредити і збирається утеплювати ще 40 соціально важливих обєктів.

При цьому мер Житомира ні словом не прохопився про падіння рівня життя основної маси житомирян, про те, що Житомир виявився спустошеним від фахово підготовлених працівників, які «пачками» продовжують тікати на заробітки за кордон. Мер не сказав Президентові про те, що середній і малий бізнес у Житомирі невпинно зникає. Що на ринках і по бутіках немає покупців , які масовано атакують «секонд-хенди» і магазини, де «все по 10».

Що ж буде далі? Президент обовязково буде у Житомирі у серпні 2021 року. Наші керманичі прагнули здивувати Гаранта висотою щогли із прапором України, але із того, швидше за все нічого путнього не вийде. Але на відкриття котельні Володимир Зеленський може прибути. Добре, якщо у цей час у Житомирі не буде дощу. Бо інакше, самі знаєте, дістатися до мікрорайону так званого «польського кладовища» буде дуже нелегко. І візитівка від Президента помочі нікому не додасть.

Сидір Ковпак