Кілька слів про користь читання

Кілька слів про користь читання

Кілька слів про користь читання

Сьогодні, 13:40

Переваги літератури

Можна виділити три основні сфери мислення, які розвиває література:

  • Інформаційна база (фактологія).
  • Прийоми мислення (методи міркування, в т. ч. на прикладах).
  • Запозичений досвід (усвідомлення того, що відбувається; світогляд; громадські практики і т. п.).

Існують різні види літератури (крім художньої, є довідкова, технічна, історико-документальна, мемуари, навчальна) і велика кількість проміжних форм, які деколи складно ідентифікувати однозначно.

Природно, що технічна та довідкова література сильніше розвиватимуть фактологію, навчальна — методологію, мемуари та інша історична література — досвід.

Кожен може вибирати те, що йому потрібніше, як тренажер в спортивному залі.

Інтернет-магазин Книгарня «Є» (https://book-ye.com.ua/catalog/khudozhnya-literatura/) пропонує українському читачеві найбільший вибір вітчизняної та іноземної літератури.

Як виникла художня література

Художня література уможливлює поєднання усіх вищезазначених сфер та засвоєння їх. Художня література з’явилася раніше писемності: люди, мислення, мова розвивалися і еволюціонували разом, тому що це взаємопов’язані процеси. Зростання обсягів інформації зумовлює появу нових слів і понять та вміння їх запам’ятати. Таким чином стимулюється розвиток розумового апарату. І навпаки — ускладнення розумового апарату дозволяє формулювати і генерувати дедалі складніші концепції. Перші художні твори, ймовірно, були мисливськими історіями, які переростали в такі жанри, як:

  На Житомирщині поліцейські розшукали жінку, яка пішла до лісу за чорницями та заблукала.ФОТО

  • містичні оповідання;
  • балади;
  • саги.

Поступово з’явився спеціальний рід діяльності — оповідач (бард), який вмів запам’ятовувати великі обсяги текстів напам’ять. З розвитком писемності ці тексти стали записувати. Так і з’явилася художня література, котра поєднує в собі різні функції, залишаючись при цьому найпотужнішим педагогічним методом.

Чим корисні розважальні твори

Згодом з’явилася і чисто розважальна література, котра, як може видатися на перший погляд, не має жодних корисних практичних функцій. Однак навіть таке чтиво вимагає розумових зусиль: доводиться запам’ятовувати, хто є хто, що робили і говорили персонажі. Це і багато іншого поступово тренує і покращує роботу мозку. У міру читання навіть такої белетристики:

  • зростає словниковий запас;
  • людина починає краще запам’ятовувати і зіставляти дії героїв;
  • помічає сюжетні невідповідності;
  • знайомі вже прийоми та сюжетні повороти починають здаватися нецікавими.

Так виникає потреба у більш якісних, тобто складніших за формою і змістом творах.